"האם ילדי קרית חיים שווים פחות מילדים אחרים"

עוד לא נרגעה סערת הנכסים וכבר מתברר היום כי בעיריית חיפה קיימת תוכנית לאפשר לנערות חרדיות ללמוד בבית צ'ארנה, המיועד לנוער של קרית חיים המערבית, במהלך שעות הבוקר. מכתב קשה נשלח לנציג משרד הפנים

פרשיית הקצאת הנכסים ממשיכה: עדיין לא ברור מה יעלה בגורל הנכסים שעיריית חיפה החליטה להעביר לזרם החרדי, מבלי לעבור בצינורות המקובלים, רק אתמול פורסם במקומי, כי פסד דין משנת 2008, אוסר על אכלוס הבניין ברחוב בית אלפא 27 בישיבה תיכוני והיום מתברר, כי בבית הקהילתי בשכונה המערבית, בית צ'ארנה, שרק נחנך מחדש באוקטובר שעבר, ילמדו בשעות הבוקר נערות חרדיות.

בית צ'ארנה, צילום: עיריית חיפה

החשש של תושבי השכונה הוא, שהעניין לא יהיה זמני ויתקל בבעיה, בזמן החופשים מבית הספר, אז ילדי השכונה פוקדים את הבית משעות הבוקר ועד שעות הלילה.

חברות המועצה סופי נקש מקרית חיים וחדוה אלמוג, שלחו מכתב לנציג משרד הפנים פאיז חנא והודו לו על הביקור והטיפול המהיר בנושא העברת מבנים פעילים שמשרתים אוכלוסיות שונות בעיר לטובת אוכלוסיות אחרות.
"למרות קביעתכם, כרגע מתבצע ניסיון למחטף מתנ"ס קהילתי בקרית חיים מערבית בטענה שמדובר במשהו זמני. לצערנו התושבים, שוב ניראה כי עיריית חיפה פועלת בדרכים לא דרכים על חשבון תושבי קרית חיים", כתבו השתיים.
"שוב נראה לכאורה כי עיריית חיפה שלא נערכה מבעוד מועד לא עובדת על פי הנהלים ועל פי ועדת ההקצאות ומבצעת מחטף בטענה שמדבר במשהו זמני, וכפי שלמדנו הזמני הופך לקבוע. מדובר על מבנה שהינו מתנס קהילתי שמשמש את ילדי קרית חיים מערבית, המקום רק שופץ והותאם לפני שנה וחצי, מדובר במתנס שוקק בפעילות אשר נותן מענה לילדי השכונה משעות הצהריים ועד הערב ובחופשים מהבוקר ועד הערב לא ניראה סביר שעיריית חיפה תבטל את תושבי המערבית ותיקח מהם גם את המתנ"ס היחיד עבור אוכלוסיה אחרת. אנו דורשים לדעת האם ילדי קרית חיים שווים פחות מילדים אחרים? מדוע לא נערכו לכך מתחילת השנה? ומדוע פוגעים בילדי הקריה? נודה לעזרתך והתערבותך בנושא לטובת תושבי קרית חיים וילדי הקריה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *