האם עיריית חיפה תיקח אחריות על ילדי חיפה?

אחרי שאלי דוקורסקי לקח את הסמכויות שהעניק שר הפנים לרשויות המקומיות בטיפול האכיפה על הגנים הפרטיים, חברת המועצה הילה לאופר רוצה לדעת אם חיפה מתכוונת להשתמש בסמכויותיה

חברת המועצה בחיפה הילה לאופר נפגשה בשבוע שעבר עם ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, כדי לשמוע ממנו אלו פתרונות יכולה רשות מקומית להעניק, בהיעדר אכיפה לגני ילדים פרטיים.

חיזוקים חיוביים. הילה לאופר
(צילום: דורון גולן)

"שר הפנים אריה דרעי הוציא מסמך לראשי הרשויות המקומיות בנושא הפיקוח על מסגרות לגיל הרך", הסבירה לאופר השבוע, "הוא בעצם אומר, שהוא נותן גיבוי מלא ותומך בכל מהלך שיוביל לשיפור וביטחון לילדים, במסגרות הפרטיות, נושא שהמדינה הפקירה. כל אחד יכול לפתוח היום גן פרטי, ללא סנן והוא גם לא חייב להיות בעל מקצוע. דרעי נותן גיבוי לרשויות המקומיות ואני אומרת, בואו ניקח את האחריות".

לאופר נפגשה עם דוקורסקי, לאחר שיצאה הודעה מעיריית ביאליק המבשרת על הקמת ועדה מיוחדת לטובת העניין. "הועדה הזו תיצור תחרות בין הגנים, אבל בקטע חיובי, הם יחלקו כוכבים. דוקורסקי יממן קורסים והעשרות לגננות וסייעות על חשבון העירייה. הוא אמר שהוא מוכן לשים על זה כסף, לתת קורסי החייאה שלא מחייבים בגנים פרטיים. יש חובה לקורס החייאה בגני עירייה, אבל אם ילד נחנק בגן פרטי, הגננת לא יודעת מה לעשות".

לדברי לאופר, דוקורסקי מתכנן להכניס את הגנים הפרטיים לתוך הפרויקט, והם מצדם, יוכלו ליהנות מחיזוקים חיוביים. "דוקורסקי לא מתכוון לעשות שיימינג, אבל ההורים כבר יעשו את שיקול הדעת שלהם בבחירת הגן".

לאופר העלתה שאילתה שתידון במועצת העיר בשבוע הבא, בה אזכרה את דוקורסקי, כראש עיר שלוקח אחריות על נושא הגנים הפרטיים. "השאלה שלי היא האם עיריית חיפה יכולה לקחת את האחריות על ילדי חיפה ולהשתמש בגיבוי של שר הפנים בתופעה הקשה הזו. כל כמה זמן אנחנו קמים לסיוט חדש של התעללות ואם המדינה כשלה, אז בואו ניקח אנחנו את האחריות".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *