הארנונה בחיפה תעלה

וועדת המיסים של העירייה אישרה הערב העלאה של 2.58 אחוזים בארנונה לחיפאים ו-10 אחוזים למפעלים המזהמים. יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן, שהיה בין המעטים שהתנגדו להעלאת הארנונה: "אנו סיעת הירוקים נילחם בהחלטה רעה זו במועצת העיר שתדון בצו המיסים"

ועדת הכספים בעיריית חיפה, אישרה לפני שעה קלה, העלאת ארנונה בסך 2.58 אחוזים. במקביל, הצביעו כל חברי הוועדה על העלאת מס הארנונה ב-10 אחוזים למפעלים המזהמים. חבר המועצה ויו"ר סיעת הירוקים אביהו האן יצא מהוועדה ואמר: "על פי דרישתי בוועדת הכספים שהתקיימה היום, יחויבו המפעלים המזהמים במפרץ חיפה בתוספת ארנונה של 10 אחוזים, וזאת בניגוד להצעת העירייה לחייב רק את מתחם בתי זיקוק וארבעת מפעליו, בז"ן, גדיב, שמנים וכרמל אולפינים. לא יתכן שמפעלים מזהמים במפרץ, כדוגמת דור כימיקלים, שרק בשבועות האחרונים חווינו דליפה מהצנרות הישנות שלו, לא יחויב בהעלאת הארנונה.
המזהם חייב לשלם וזה חייב לבוא לידי ביטוי במיסי הארנונה לשנת 2020. לא יתכן שתושבי חיפה ישלמו תוספת ארנונה של 2.58 אחוז ואילו רוב המפעלים המזהמים לא ישלמו תעריפים גבוהים יותר".

האן התייחס לעובדה שהיה במיעוט בין המתנגדים להעלאת הארנונה לתושבי חיפה ואמר: "אני שמח שבסופו של דיון, לאחר ויכוח נוקב דרישתי התקבלה. צר לי שהייתי בעמדת מיעוט בוועדה בדרישתי לא להעלות את הארנונה לתושבי חיפה שמשלמים גם כך ארנונה מהגבוהות בארץ. עצוב מאוד שראש העיר עינת קליש ממשיכה את דרכו של יונה יהב ונצמדת לנוסחת משרד הפנים להעלאת הארנונה. תושבי חיפה הסובלים מרמת תחלואה וזיהום מהגבוהות במדינה, נדרשים גם לסבול מהארנונה מהגבוהות הארץ".

האן הבטיח שבישיבת המועצה בסוף חודש יוני, שתדון בצו המיסים, סיעת הירוקים תילחם בהחלטה להעלאת הארנונה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *