"האתגר הגדול ביותר של בני הדור שלי"

שני אלוני מחיפה, שעד לאחרונה שימשה כמנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בצפון, נבחרה לתפקיד מנכ"לית ארגון מגמה ירוקה

על רקע דוח מבקר המדינה הקשה שפורסם אתמול על הזיהום במפרץ חיפה, הודיע הבוקר ארגון מגמה ירוקה על חילופים בצמרת הארגון. החיפאית שני אלוני (36), עורכת דין ועובדת סוציאלית בהכשרתה, נבחרה על ידי ועדת איתור לתפקיד מנכ"לית הארגון. אלוני תחליף את מור גלבוע, שכיהן בתפקיד שמונה שנים ולאחרונה הודיע על רצונו לפרוש.

אלוני היא פעילה חברתית, המוכרת במאבק באלימות מינית בארץ בשנים האחרונות. בתפקידה האחרון שימשה מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית באזור חיפה והצפון. אלוני חברה בוועד המנהל של מנהיגות אזרחית, ארגון הגג של המגזר השלישי ובפורום Vital Voices האמריקאי שמקדם מנהיגות נשית ברחבי העולם. בשנת 2018 נבחרה לאחת מעשר הנשים הבולטות והמשפיעות בעיר חיפה, בזכות עבודתה במרכז הסיוע.

"כחיפאית אני מכירה היטב את המאבק המדהים שמגמה ירוקה מנהלת במשך שנים עבור תושבי המפרץ, עבורי ועבור משפחתי", אמרה אלוני. "המאבק של מגמה ירוקה הוא על החיים עצמם של תושבי מדינת ישראל. בעיני זהו האתגר הגדול ביותר של בני הדור שלי. אני מתרגשת להצטרף לקבוצה אמיצה של אנשים שמשנים כאן יום יום סדרי עדיפויות".

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה היוצא, משאיר אחריו ארגון ששמו הולך לפניו בארץ ובעולם, עם פעילות ענפה ורחבה לקידום מדיניות סביבתית צודקת. "אחרי שמונה שנים של עשייה משמעותית ופורצת דרך במגמה ירוקה אני ממשיך בדרכי המקצועית לטובת הרחבת ההשפעה שלי על המציאות הסביבתית והחברתית בישראל. בהובלתה של שני, מגמה ירוקה תמשיך להוביל את המאבק האזרחי הנחוש והחשוב, לקידום מדיניות סביבתית צודקת ובת קיימא לטובת כלל תושבי המדינה והדורות הבאים".

בימים אלה מוביל ארגון מגמה ירוקה מאבקים סביבתיים וחברתיים במספר תחומים, ביניהם: הזיהום במפרץ חיפה, אקלים ואנרגיה, ים וחופים, קידום תחבורה ציבורית, חיזוק ערי הנגב ועוד.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *