הבוקר בוצע שימוש ראשוני בטכנולוגיה חדשנית לטיהור חדרי בידוד מווירוסים וחיידקים ברמב"ם

באופן מקרי ולא צפוי, הגיע הבוקר לרמב"ם אזרח ישראלי שחזר בטיסה מסין והתלונן שאינו חש טוב. הצוות של החברה המתין לסיום הבדיקות בחדר הבידוד, נכנס פנימה וביצע חיטוי באמצעות המכשור החדש


ברמב"ם החלו הבוקר להשתמש במיכשור חדשני לחיטוי חדרי בידוד. המכשור ייכנס לשימוש בכל פעם שיגיע לבית החולים מטופל עם חשד לווירוס מדבק – יוזמה רלוונטית לבהלת 'הקורונה' העכשווית.

באופן מקרי ולא צפוי, הגיע הבוקר לרמב"ם אזרח ישראלי שחזר בטיסה מסין והתלונן שאינו חש טוב. לאחר שהסתיימו הבדיקות בחדר הבידוד, נכנס פנימה צוות החברה של המכשור החדש וביצע חיטוי. הצוות גם הכשיר צוותי חירום מסגל רמב"ם לביצוע עצמאי של הפעולה עם המכשור החדשני.


המכשור, טכנולוגיה של "יינון בינארי" מתאים לחיטוי חדרי בידוד, חדרי אשפוז, אמבולנסים וציוד נלווה כמו כיסאות גלגלים ומיטות. מדובר במוצר שמשווקת חברה בשם "קלין ביט" מרמת ישי.
לפני שלושה חודשים, בעקבות תקלה במערכת המים בבית החולים שגרמה להצפת חדרי הניתוח בקומת המרתף וחשש לזיהום, ביצעה החברה חיטוי מקיף שהוכיח את היתרון הטכנולוגי שהיא מציעה – חיסול מושבות נגיפים וחיידקים במהירות גדולה יותר ובהיקף נרחב יותר. בעקבות הניסוי המוצלח בחדרי הניתוח באותו אירוע הצפה ברמב"ם, הזמינה הנהלת בית החולים את החברה להתחיל לפעול גם במקרים של הגעת חשד לווירוסים הדורשים שימוש בחדרי בידוד.

טכנולוגיה החדשה עושה שימוש במכשירים שפולטים ענן פלסמה של הידרוקסיל – חומר שידוע כמחסל וודאי של חיידקים, נגיפים ונבגים מסוכנים. המכשיר מאפשר לכסות מהר שטחים נרחבים, לעומת פעולת הניקוי הסטנדרטית באמצעות מטליות טבולות בכלור.
יקי אגם, הבעלים של החברה מסביר, "חומר הגלם הוא מי מחצן בריכוז של 7.8%. החומר עובר דרך קשת חשמלית שיוצרת ענן יינון בינארי – עם טיפות זעירות, והחומר הופך להידרוקסיל, שכאמור מחסל בוודאות מושבות חיידקים ווירוסים תוך שבע שניות מזמן המגע".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *