"הבנתי שיכול להיות שהחיים יסתיימו יותר מוקדם ממה שתכננתי"

לפני כשנה פנה דני נישליס להוצאה לאור כדי לכתוב ספר ילדיו לנכדיו. במהלך היכרותו עם המו"ל נתנאל סמריק, הסכים לצלם ראיון שנגנז. צפו בראיון האחרון של נישליס

אתמול הובא למנוחות מייסד רדיו חיפה איש התקשורת דני נישליס. היום מסתבר, כי לפני כשנה, הוקלט ראיון איתו שנגנז. נישליס, שפנה לפני כשנה למו"ל נתנאל סמריק, אותו הוא מכיר שנים רבות, ביקש סיוע בהוצאה לאור של ספר ילדים שכתב עובר נכדיו. "בשנה החולפת התפתחה בינינו תקשורת קרובה, שבמהלכה ביקש ממני דני להתראיין לאולפני קונטנטו נאו, ראיון שאותו ישאיר לנכדיו שלא יכירו אותו, כמזכרת".

בתחילת הראיון מספר נישליס על הרגע בו הבין שחייו כנראה יסתיימו מוקדם יותר ממה שחשב ושאולי לא יכיר את נכדיו. "אני שוכב בחדר שלי ברמב"ם ומבין שהחיים לא ימשכו במסלול ויכול להיות שיסתיימו יותר מוקדם ממה שתכננתי", אומר נישליס למצלמה, "זה היה שנה וחצי אחרי ההשתלה שהצליחה, הסרטן נעלם, אבל היו תוצאות לוואי, כנראה כתוצאה מהטיפולים, הכדורים וחוסר האיזון והרופאים לא ידעו מה יש לי. שכבתי בבית החולים והבנתי שאולי צריך לתכנן את החיים אחרת".

אולי לא אכיר את הנכדים שלי. קברו של דני נישליס
צילום: עצמי

נישליס אומר ששאל את עצמו מה הוא מפסיד והדמעות חונקות את גרונו. "אחד הדברים שחלמתי עליהם היה ליהנות עם הנכדים. נישאתי בגיל צעיר ושלושת הבנים שלי הם כמו חברים שלי, תמיד ידעתי שאהיה סבא צעיר וחיכיתי לנכדים. תכננתי שאסע איתם לסקי ולדיסני לנד ואשתולל איתם. פתאום הבנתי שהכל בורח ואולי זה לא יהיה. אולי לא אכיר את הנכדים שלי".

בראיון מספר דני על המגבלות וחוסר הוודאות שבמחלה, על הרדיו ועל נכדיו שלא יזכה להכיר. את הריאיון ביקש נישליס מסמריק להשאיר גנוז ולפרסם אותו אחרי לכתו. היום, יום לאחר שנישליס נקבר בבית העלמין בחיפה, התפרסם הראיון.

לצפייה בראיון האחרון של דני נישליס לחצו .

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *