"הגשר יחסל את תחרויות השיט בקישון"

בדיון ועדת הערר במחוז חיפה קידמה חברת יפה נוף הקמת גשר מעל נחל הקישון, שיטיב עם הנמל, אך יפריע לספורט האתגרי המתוכנן בנחל. ביום שני יתקיים דיון נוסף

אתמול (יום שני) התקיים דיון בוועדת הערר של מחוז חיפה, במהלכו, קידמה חברת יפה נוף העירונית, בגיבוי ותמיכה של חברת נמלי ישראל, בניית גשר מעל נחל הקישון, לטובת נמל המפרץ. יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן, שהגיע לדיון, העלה את הבעיה שתכנון גשר כזה, שייבנה עם יסודות בתוך מי הנחל, יפגע בספורט השיט המתכונן במקום.

יחסל את הספורט. נחל הקישון
צילום: גיל גוטמן

"תכנון הגשר עם רגליים בתוך מי הקישון יחסל את עתיד תחרויות השיט בנחל ואת החזון לשקם את הקישון, את קידום ופיתוח התיירות והתחרויות הבינלאומיות בנחל", אמר האן, "הסכם הכניעה של קליש עם חברת הנמלים ומשרד התחבורה הוציאה את הרוח ממפרשיה של קליש במאבק זה. היכן יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נחשון צוק? היכן ראש העיר קליש? מדוע לא באו לוועדה להילחם על עתיד הקישון והאזור? פשוט בושה! השאירו להילחם במאבק את מועדון החתירה חיפה והיועצת המשפטית של הוועדה לתכנון ובנייה. אני כאן כדי להילחם ולתמוך בחזון להפוך את מפרץ חיפה לירוק במעשים ולא בפייק ניוז הרגיל של הנהגת העיר הנוכחית".

כאן להילחם. האן
צילום: עצמי

בתום הדיון נקבע כי הוועדה המקומית תקיים דיון נוסף בבקשה להיתר ביום שני הקרוב, שיעסוק בעיצוב מפתח גשר ועיצובו. עוד נקבע, כי לדיון יגיעו חברי הצוות המלווה עם ארבע החלופות ויסביר את ההחלטה שנבחרה על ידו. מדובר בשלוש חלופות של חברת יפה נוף וחלופה אחת של מועדון החתירה. בתום הדיון תינתן החלטת הוועדה המקומית לחלופה שנבחרה על ידה.

"כחבר הוועדה המקומית של חיפה הובלתי את ההחלטה בשלושה דיונים, לא לאפשר לחברת יפה נוף וחברת נמלי ישראל להקים גשר עם רגלי הגשר במים", אמר האן בתום הדיון. "ראיתי מול עיני שני עקרונות מרכזיים, רגלי גשר מחוץ לנחל כדי לאפשר תחרויות חתירה בינלאומיות ועיצוב מיוחד של גשר שייצור עניין מיוחד ויקדם את התיירות בחיפה, זאת כחלק מהפיכת מפרץ חיפה לירוק, ללא מזהמים. כמו כן, השילוב של פארק נחל הקישון המתוכנן עם שיט מקומי ובינלאומי ועם נחל משוקם, אמור לייצר החייאה של האזור".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. חיפה עיר הזויה ועוד יותר ראש העיר שלה, שלא יודעת איך לנהל אותה ומדרדרת אותה יותר ויתר בכל יום שעובר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *