הדרך לאיזון / דבי לזר

התמדה. דבי לזר
(צילום: גיל נחושתן)

כשאנחנו ממש רוצים להשיג משהו, כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להתמיד בדרך שלנו עד שנגיע למטרה. נשמע פשוט, לא?  אז זהו שהעניין הזה של התמדה לא תמיד מצליח לנו. לפעמים אנחנו מתחילים בכל הכוחות ואז באיזשהו שלב אנחנו קצת שוכחים, מפספסים כמה פעמים או לחלוטין מפסיקים לעשות את מה שהצבנו לעצמנו כיעד.

הסיבה לכך לרוב תהיה שאנחנו לא באמת יודעים מה גרם לנו להבטיח לעצמנו לעמוד באתגר הזה מלכתחילה, למשל, כמה פעמים אמרתם לעצמכם שממחר אתם בדיאטה או מתחילים לעשות ספורט ולא החזקתם מעמד יותר מכמה ימים?

תחשבו רגע מה קרה לפני שלקחתם את ההחלטה הזאת והאם הדבר שאתם רוצים להתמיד בו מחובר לאיזושהי תשוקה פנימית או לאיזה גחמה של הרגע? האם זה משהו שאתם באמת מוכנים להקדיש לו זמן ומאמץ?

יכול להיות אפילו שיש לי רצון אמיתי לרזות אך השאלה היא מה המקור של הרצון הזה? נגיד שאני צריכה לרדת במשקל כדי להיכנס לשמלה מסוימת באירוע קרוב או שאני רוצה לעשות ספורט כי אני מפחדת מבעיה בריאותית ולכן אני חייבת.

אם אני חייבת וצריכה, יכול להיות שלא מדובר במשהו שאני ממש רוצה ולכן בהרבה פעמים במצבים כאלה, נהיה במלחמה עם החשק האמיתי שלנו לעשות דברים שמזיקים לנו כמו לרבוץ על הספה מול הטלוויזיה או לאכול מאפים ומתוקים, כי אם נהיה אמיתיים, זה הרבה יותר כיף ופחות מעייף מאשר לבשל או לעשות ספורט.

אז מתי כן תהיה לנו מוטיבציה להתמיד?

ראשית עלינו להיות ממש מדויקים עם עצמנו מאיפה ולמה הרצון שלנו הגיע? כדי לעשות זאת, אני מזמינה אתכם להסתכל על תחום שבו אתם רוצים להתמיד ולשאול את עצמכם למה אני רוצה להתמיד בדבר הזה? האם אני רוצה או זה נכון לי/ אני צריך? ויתרה מכך, מה ברצון הזה באמת שלכם ומה של מישהו אחר?

תיכנסו לאיזשהו מרחב פנימי ששם בצד את מה שההורים, הקולגות, בני זוג או אנשים אחרים רוצים עבורכם ותתחילו להקשיב לרצונות האמיתיים שלכם ומה באמת יעשה לכם טוב אם תתמידו בו.

נוכל לזהות שהרצון אמיתי כאשר התוצאה שלו תהיה כזאת שתאפשר לנו משהו מדהים בחיים, סיפוק או אושר, משהו שכאשר אנו חושבים עליו אנחנו מתמלאים בכוח ושמחת עשייה אמיתית.

למשל, אם המטרה היא לרזות במשקל, התרכזו בסיבה לשמה אתם רוצים לרדת במשקל, אם היא מעוררת בכם שמחה ולא הרגשת מחויבות או פחד מפני מה יגידו עליכם, הסיכויים שתצליחו להתמיד בתזונה בריאה או ספורט יהיו גדולים הרבה יותר.

הרעיון הוא להתרכז בתוצאה שתיתן לכם את כל הדלק שאתם צריכים כדי להמשיך בדרך ולא לעצור וזה יכול לקרות רק שהרצון מחובר לתשוקה אמיתית שממלאת אותנו בדחף להתמיד בכל מטרה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *