הדרך לאיזון / דבי לזר

הכל קורה לטובה

דבי לזר
צילום: גיל נחושתן

איך אתם מגיבים שמשהו לא מסתדר בדיוק כמו שרציתם? יש מצבים בהם נראה שליקום יש תוכניות משלו, אנחנו יכולים לחשוב שיש לנו שליטה ולתכנן תוכניות שלמות לגבי החיים שלנו ואז לפתע איזשהו גורם חיצוני מתערב וטורף את כל הקלפים. עד כמה באמת יש לנו שליטה על מצבים מסוימים ומה קורה כשהם פתאום פונים לכיוון אחר?

לפעמים זה יכול להיות ממש מעצבן ואפילו מכעיס שדברים לא הולכים בדרך שלנו, אנחנו משקיעים מחשבה ותכנון, אנחנו רוצים כל כך במשהו עבורנו, מתאמצים להשיג אותו ובסוף מקבלים תוצאה שונה לחלוטין.

כולנו חווים קשיים כאלה או אחרים ולעיתים לא רחוקות המציאות לא עולה בקנה אחד עם הרצונות שלנו. למשל, יש כאלה שמשקיעים את כל מרצם להתקבל לעבודה מסוימת אך ללא כל סיבה שנראית לעין לא עוברים את ראיון העבודה, אחרים לא מתקבלים למסלול לימודים מסוים ולא מעט חשים אכזבה שהם מקבלים תשובה שלילית.

אמנם אומרים שכאשר רוצים משהו ממש חזק משיגים אותו אבל לפעמים יש דברים שפשוט לא מסתדרים כמו שתכננתם אותם, במקרים כאלה כדאי לזכור שהיקום נותן לנו בדיוק את מה שאנחנו צריכים ולא בהכרח את מה שאנחנו חושבים שאנחנו רוצים.

כשאנחנו סומכים על כך שכל מה שקורה לנו בדרך אלה בסך הכל מכשולים שמנווטים אותנו ללכת מסביב או לפנות לכיוון אחר שלרוב לא חשבנו עליו מראש, תמיד נזכה בטוב ביותר עבורנו. פתאום נגיע לתחום עבודה מעניין יותר, נמצא בן זוג מתאים יותר או נקבל הצעה מפתה שתפתח בפנינו אפשרויות חדשות. בדרך זאת גם נגיע ליעד מוכנים ובשלים יותר לאחר שיעור או שניים שהיו הכרחיים להגשמה שלנו.

הסיפור של השחקנית ליסה קורדו (פיבי מחברים) יכול ממש להמחיש את העניין בצורה הטובה ביותר, בתחילת דרכה כשחקנית פוטרה ליסה מסדרת הקומדיה המצליחה ביותר באותה תקופה -פרייז'ר. לאחר כמה חודשים וכישלונות באודישנים נוספים וכשכבר כמעט הגיעה לייאוש מקריירה במשחק קיבלה את הזדמנות חייה בתור אחת הדמויות הראשיות בקומדיה המצליחה חברים. כולנו כבר יודעים מה קרה אח"כ. בשלב מאוחר יותר סיפרה ליסה שכל האודישנים הכושלים בדרך היו עבורה בסה"כ קווים מנחים שהשאירו אותה בדרך למקום אליו הייתה צריכה להגיע.  

אומרים שדלת אחת נסגרת דלת אחרת נפתחת וזה נכון, ברגע שנקבל את העובדה שיש מערכת חכמה שמכוונת את המסלולים שלנו בדרך הנכונה ביותר עבורנו יתאפשר לנו גם איזה שקט פנימי, כזה שמתאפשר כשמשחררים את האחיזה ונותנים למישהו אחר להחזיק בהגה. תסמכו על היקום שייקח אתכם למקומות המתאימים לכם ביותר.

אין זה אומר שלא נעשה כמיטב יכולתנו להשיג את הדברים שאנו מאמינים ורוצים בהם ממקום אותנטי, ובמיוחד אם מדובר בתשוקה שבוערת בנו ומגיעה מהבטן, במקרה כזה היא תניע אותנו לפעול לכיוונה ולא תניח לנו עד שנגיע ליעד, כך שגם אם ניפול כמה פעמים בדרך, האינטואיציה שלנו תמשוך אותנו לנוע קדימה.

הרעיון הוא להישאר בתנועה אך להיות גמישים בדרך, לפתח סקרנות לגבי מה שיכול להתגלות לנו  ולאפשרות שאולי בכלל מגיע לנו משהו אחר שהרבה יותר מתאים בדיוק עבורנו.

אז אם פוטרתם, נפרדתם מבן זוג, לא התקבלתם ללימודים או כל דבר אחר שלא הלך בדיוק כמו שרציתם, תנו מקום לרגש שהמצב מביא איתו, שכמו שאנחנו כבר יודעים יבוא ויחלוף ואז תוכלו להתקדם לעבר הדבר הבא שהיקום צופן במיוחד עבורכם. סמכו על האמירה שבאמת הכל לטובה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *