הוגש כתב אישום בגרימת מותו של עובד באתר בנייה בחיפה

לפני כשנתיים ארעה תאונת עבודה בשכונת סביוני דניה בחיפה, במהלכה נהרג עובד. היום הוגש כתב אישום בגין גרם מוות ברשלנות

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום, בגין גרם מוות ברשלנות של עובד, בבניין בשכונת סביוני דניה בחיפה. כתב האישום הוגש נגד ארבעה נאשמים, חברת הבנייה, מנהל בחברה, עובד נוסף ועובד קבלן משנה.  

מכתב האישום עולה כי ביולי 2017, במסגרת עבודות בנייה  בבניין דירות בן 20 קומות בשכונת דניה, הגיע לאתר טום לוי, לצורך עבודות אינסטלציה. אחד מהנאשמים, הורה לעובד הקבלן לעלות לקומה 20 של בניין הדירות באתר ולתת הוראות לעגורנאי, באמצעות מכשיר קשר, לצורך הנחת מטען בו שני משטחים של בלוקים בקומה, חרף העובדה כי אינו היה מוסמך לעשות זאת.

עובד הקבלן עלה לקומה 20 ונתן הוראות לעגורנאי באמצעות מכשיר הקשר. בהתאם להוראותיו, הניח העגורנאי את המטען בקצה מרפסת דירה בקומה 20, כשעל הרצפה היו באותו הזמן חלקי קרשים. כתוצאה מכך, סטה המטען ימינה ונפלו ממנו מספר בלוקים.

באותו הזמן עמד לוי בקומת הכניסה של בניין הדירות, מתחת לסכך, אולם הבלקים שנפלו מהקומה ה-20 פגעו בסכך, גרמו לקריסתו ופגעו בראשו של הצעיר. לוי הובהל אל בית החולים רמב"ם, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, אך לאחר מספר שעות נקבע מותו .

מכתב האישום עולה, כי מותו של לוי נגרם כתוצאה מרשלנותם של הנאשמים. חברת הבנייה לא וידאה שפעולות הבניה באתר יבוצעו בניהולו הישיר של מנהל העבודה שמונה לתפקיד זה. עובד הקבלן ביצע פעולות איתות למרות שלא היה מוסמך לכך. המנהל הורה לעובד הקבלן לבצע פעולות איתות למרות שאינו מוסמך לכך. מנהל האתר הורה על ביצוע עבודות בניה באתר, ללא ניהולו הישיר של מנהל העבודה, שמונה לתפקיד זה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *