הווירוסים כבר כאן

חשבתם שהחורף נגמר ולקח איתו את הוירוסים, תחשבו שוב. לקיץ תחלואים משלו

קיץ, שמש, ים, גלידות וכיף לילדים, אך לעתים הקיץ מביא אתו גם וירוסים ומחלות פחות נעימות כמו שלשולים, דלקות אוזניים ועקיצות שונות. "להורים רבים יש ציפייה שכשיגמר החורף ויגיע הקיץ, ייעלמו מחלות הילדים, אך לא כך הדבר", אומר ד"ר חמאדה מוחמד נאטור, מומחה לרפואת ילדים בשירותי בריאות מכבי מחוז הצפון.

המחלות לא נעלמות. ד"ר נאטור
צילום: עצמי

לדברי ד"ר נאטור, עיקר המחלות בימים אלה הן דלקות אוזניים, שילדים סובלים מהם בתקופה זו, בעיקר מהשהות בים ובבריכה בחודשי יוני יולי ואוגוסט, "בעקבות השחייה של הילדים בבריכה ובים, נכנסים מים שנשארים בתעלת האוזן, המים מצטברים ועלולים לגרום לתחושה של אי נוחות, לחץ כאב. הטיפול במקרה זה הוא מתן אנטיביוטיקה, ובמידת הצורך שימוש במשככי כאבים".
מחלה נוספת האופיינית לימי הקיץ היא וירוסים קצרים של שלשולים והקאות. "לרוב נגרמים מזיהומים ויראליים במערכת העיכול ומלווה גם בכאבי בטן, הקאות, חום וירידה בתיאבון. בעקבות החום ושהיות מרובות מחוץ לבית של הילדים בקייטנות, קשה לשמור על היגיינה וניקיון".

לדבריו, במקרים של שלשולים מרובים חשוב לשתות מים על מנת להימנע מהתייבשות, ובנוסף, להשתדל לא להשאיר מזון בסביבה חמה, ועל מנת להקל על הסימפטומים להשתמש בתוספי פרוביוטיקה ששומרים על החיידקים הטובים במעיים. ד"ר נאטור ממליץ, במקרים בהם נראה שחוסר התיאבון ורצון לשתות נמשך זמן רב, הילד אפתי ומצבו הכללי חלש, כדאי לגשת לרופא על מנת להיבדק.
בקיץ אנחנו עדים לתופעת עקיצות מיתושים ועד מדוזות וחרקים אחרים, "ראשית זה בעקבות ריבוי חרקים אלה בתקופת הקיץ, והלבוש הקצר מאפשר פשוט כיסוי גוף והגנה. כדאי להשתמש במוצרים דוחי יתושים למריחה על הגוף, או מכשירים אחרים להרחקת יתושים, ובמקרים של אדמומיות ונפיחות באזור העקיצה לגשת להיבדק על ידי רופא", אומר ד"ר נאטור.
במצב של עקיצה על ידי מדוזה יכול להיגרם כאב, תחושת צריבה, אדמומיות וגרד, שלפוחיות על העור ואפילו אובדן תחושה באזור הצריבה. "במקרים כאלה כדאי לשטוף במים קרים או להניח קרח על מנת להקל על הכאב, במצבים בהם הכאב מתמשך ניתן להשתמש במשככי כאבים, במקרים של חום תחושה כללית לא טובה כדאי לגשת לרופא" אומר ד"ר נאטור.
לדבריו, במצב של מעל 38 מעלות, כדאי להשתמש במורידי חום הקיימים בשוק או לאפשר לילד לשהות במקלחת עם מים פושרים, ללא קרח או אלכוהול למשך 20-30 דקות.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *