הוכש, לכד את הצפע ונסע איתו לבית החולים

תושב הצפון, שהוכש לפני מספר ימים על ידי נחש צפע, גילה תושייה בלתי רגילה, כשלכד את הנחש בצנצנת ונסע איתו אל בית החולים רמב"ם בחיפה. אל דאגה הנחש שוחרר ביערות הכרמל

האח חאלד ממיון רמב"ם עם הצפע. צילום: דוברות רמב"ם

במיון רמב"ם רגילים לקלוט תושבים מהצפון שמגיעים בעקבות הכשות נחשים. בחלק מהמקרים המוכשים בעלי יוזמה, הורגים את הנחש ומביאים אותו איתם, על מנת שיוכלו לזהות את סוג הנחש ולהחליט על סוג הטיפול.

לפני מספר ימים ארע מקרה בו, תושב הצפון (46) גילה תעוזה ויוזמה ייחודית, כשלכד את הנחש, צפע ארסי והביא אותו חי, בתוך צנצנת למיון בבית החולים רמב"ם

את השלב הראשון והחשוב צלחו המטופל והרופאים בהצלחה, זיהו שמדובר בצפע והתאימו את הטיפול. האיש החלים ושוחרר, אך הבעיה הקטנה שנותרה לאנשי המיון הייתה, מה יעשו עם הנחש שהובא חי למיון? הצפע הוא בעל חיים מוגן, ויש כללים ברורים שנועדו לשמור על חייו. בהתייעצות שקיים מנהל תפעול שירותי הסביבה של רמב"ם, אמיר בן יוסף, עם עיריית חיפה ועם רשות הטבע והגנים העלה שיש להשיב את הנחש בר המזל לטבע.

בן יוסף הזעיק לוכד נחשים מוסמך אל חדר המיון וזה לקח את הצפע הרחק לעומק יערות הכרמל ושחרר אותו שם, מבית החולים נמסר שלמכיש ולמוכש שלום.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *