הולכים על בטוח בחדר הכושר

אל מכוני כושר הפתוחים לקהל הרחב התווספו בשנים האחרונות חדרי כושר במגדלי יוקרה, המנוהלים באופן עצמאי על ידי הדיירים. על מנת להבטיח שחדר כושר ישמור על הבטיחות המקסימלית של מתאמניו ועל בריאותם, יש לוודא שהוא מצויד בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים.

מקרי חירום בחדר הכושר

נתחיל דווקא מהכבד אל הקל. כמובן שבכל מקרה חירום שבו אחד ממתאמני חדר הכושר מראה סימני מצוקה, מאבד את ההכרה או מתעלף, חשוב תיכף ומיד לצלצל לאמבולנס. לכן, חשוב שיהיה טלפון קווי במקום, על מנת לא להסתמך על הטלפונים הסלולריים של שאר באי חדר הכושר.

כדי להתמודד בצורה המיטבית עם מקרה חירום, כמו מישהו שחוטף דום לב או התקף לב באמצע אימון על אחד המכשירים, חשוב שיהיה בכל חדר כושר, פרטי או ציבורי, דפיברילטור. דפיברילטור, או בעברית, מפעם, הוא מכשיר המחזיר את קצב הלב לפעולה סדירה על ידי שוק חשמלי ללב החולה. השוק החשמלי מועבר באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה ליד ליבו. השוק החשמלי משתק באופן רגעי את פעולת הלב, וכך, כשהלב חוזר לפעול, הוא יכול לפעום בצורה סדירה. מדובר במכשיר חובה שיכול להציל חיים ולתת את הגיבוי פני שצוותי מד"א מגיעים לשטח.

היגיינה בחדר הכושר

חשוב ביותר לשמור על היגיינה בחדר הכושר. לא מדובר רק על ההיגיינה האישית של המשתמשים בחדר הכושר, אלא על ההיגיינה של חדר הכושר עצמו. חדר הכושר מלא במכשירים בהם אנשים שונים משתמשים באופן חוזר ונשנה. בעקבות זאת, במידה וההיגיינה בחדר הכושר לקויה, עלול חדר הכושר להפוך לחממת חיידקים.

לכן, חשוב שכל מתאמן ינקה היטב את המכשיר בו השתמש עם מטלית אנטיספטית לאחר השימוש. כמו כן, חשוב לשמור על ניקיון מקצועי במקום באופן תדיר ביותר. כשאנשים עושים פעילות גופנית, הם נושמים כמויות גדולות של אוויר וחשוב שאוויר זה יהיה נקי ולא מלא בחיידקים לא רצויים.

תחזוקה נכונה של המכשירים  

התחזוקה של המכשירים בחדר הכושר היא הרבה מעבר לניקיון שלהם. מכשירי חדר הכושר אמנם נראים מאסיביים ואיתנים, אבל הם דורשים טיפול מתמיד ותחזוקה שוטפת. חשוב שבמידה ומדובר בחדר כושר פרטי, האחראי על חדר הכושר יהיה בקשר ישיר עם אנשי מקצוע שיכולים לטפל ולתחזק את מכשירי הכושר באופן תדיר. המכשירים צריכים לעבור בדיקות מחמירות הנוגעות לבטיחותם ולמצבם התקין.

תחזוקה לקויה של המכשירים בחדר הכושר עלולה להזיק לא רק לנראות שלהם, אלא גם ובעיקר לשלומם ובריאותם של המתאמנים המשתמשים בהם. מכשיר תקול או לא מתוחזק יכול להפסיק לעבוד באמצע או להינזק ולגרום לפגיעה במתאמן. יש שלל תקריות לא נעימות ואף מסוכנות שעלולות להתרחש עקב תחזוקה לקויה של המכשירים.

לסיכום, חדר כושר חייב להיות מתוכנן, מתוחזק, מצויד ומבוקר כל הזמן על מנת לשמור על בטיחות המתאמנים, בריאותם ושלמות גופם.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *