החיפאים לא ישלמו חנייה בחוף הים

למרות דבריה בישיבת המועצה בשבוע שעבר, שהחיפאים ישלמו חנייה עם הטבות, העדיפה ראש עיריית חיפה עינת קליש שלא להגיע לישיבה. סגנה נחשון צוק הודיע שלא יגבה תשלום עבור חנייה בחופים

לפני דקות מספר הסתיימה ישיבת מועצת העיר, שהתכנסה לדיון דחוף בנושא החניות בחוף הים, במסגרתה הוחלט כי תושבי העיר לא ישלמו על חנייה בחופים. בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר, עלה הנושא וכשנשאלה ראש עיריית חיפה עינת קליש האם בכוונתה לגבות תשלום עבור חנייה מתושבי חיפה, ענתה כי החיפאים ישלמו מחיר עם הטבות.

קליש לא הגיעה לישיבה. צוק ניהל אותה
צילום: עצמי

מיד עם סיום ישיבת מועצת העיר בשבוע שעבר, הגישו חברי האופוזיציה ובראשם יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן, בקשה לישיבת מועצה דחופה שתדון בנושא. ראש העירייה לא הגיעה לישיבה שלא מן המניין, שנוהלה על ידי סגנה נחשון צוק.

חברת המועצה חדוה אלמוג אמרה, שכל השאילתא שהוגשה, נסובה סביב אמירתה של קליש, שהתשלום לחיפאים יהיה אחר. "ם אתה אומר שהחנייה תהיה חינם כמו עד היום בחיפה ובקרית חיים, זה בסדר, אבל האם ישתנה המצב בעתיד", שאלה אלמוג.

תהיה חנייה חינם. האן
צילום: עצמי

צוק ענה לה ואמר, שכפי שאמרה קליש, עד שיהיה כרטיס תושב, המצב לא ישתנה. "אני חושב שיהיה נכון שנצביע כולנו בעד חנייה חינם לתושבי חיפה, בין אם יש כרטיס תושב או לא", אמר האן. "בכל מציאות שכרגע אנו מסכימים עליה, תהיה חנייה חינם, אנו לא רוצים לראות מציאות בה תושבי חיפה משלמים על חנייה. גם אם תרצו לשנות דברים נצטרך להגיע למועצת העיר ולאשר".
צוק אישר את הדברים והאן המשיך ואמר: "קליש סרבה להגיד שהחנייה תהיה חינם לחיפאים, היא רק אמרה תנאים מטיבים ואחר כך בפייסבוק שינתה את דעתה. חבל שראש העירייה לא הגיעה לישיבה, כדי לתת תשובה חד משמעית לתושבים. שנית, יהיה נכון להקים ועדה משותפת כדי לבחון את תשלומי החניה לתושבי ערים אחרות, אחרי בדיקת היתכנות כלכלית, וכדאי שיהיה שילוב חברי מועצה מהאופוזיציה והקואליציה, כדי להרכיב את המסגרת הנכונה לדבר".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *