החליק על סבון ויפוצה בכרבע מיליון שקלים

בית משפט השלום בחיפה קבע כי תושב הקריות יפוצה בסכום של כ-250 אלף שקלים לאחר שהחליק ומעד במהלך עבודתו כמתקין תשתיות לשידורי חברת לוויין.

המקרה אירע לפני כחמש שנים אז הגיע המתקין לבניין בעכו שהיה בשלבי בנייה. כשהגיע לקומה השלישית של הבניין הוא מעד והחליק בגלל מים מים עם סבון שנותרו בקומה ותוף הכבל שמשקלו עשרות קילוגרמים נפל ופגע בידו.

בחוות דעת רפואית שקיבל, התברר כי נגרמו לו שינויים ניווניים בשורש כף היד, שהובילו לכאבים עזים, רגישות, הגבלה בתנועות וכפועל יוצא, יכולתו לחזור לעבודה נפגעה. בכתב התביעה, שהגיש לבית משפט השלום בחיפה באמצעות עו"ד סיגל לביא-אלבז ממשרד לביא-וולינץ, נטען כי "המעסיקה של התובע הנהיגה שיטת עבודה לקויה ומסוכנת ולא דאגה לקיומה של שיטת עבודה בטיחותית, לא דאגה לוודא כי האתר מתוחזק באופן בטיחותי, דרשה להרים לבדו ציוד כבד מאוד העולה בהרבה על המשקל אותו מומלץ לשאת ביד, לא סיפקה אמצעי מיגון ו/או שינוע שיקלו על העלאת הציוד במעלה הבניין ועוד".

עו"ד סיגל לביא אלבז. צילום: גיל נחושתן

במסגרת ההליך המשפטי נבדק התובע על ידי מומחה מטעמו, שקבע כי נותרו לו 20 אחוזי נכות לצמיתות. בשל מגבלתו הפיזית, ניסיונותיו לאורך תקופה ארוכה לחזור למעגל העבודה לא צלחו ורק לאחרונה שב לעבוד. "לפני התאונה, היה מרשי בריא בנפשו ובגופו ובעקבותיה, נזקק ויזדקק כל חייו לטיפולים רפואיים אף מעבר לאלה המכוסים ע"י סל הבריאות. לצערנו, כושר השתכרותו נפגע וייגרמו לו הפסדי שכר וכל חייו יזדקק לעזרת אחרים", מוסיפה עו"ד לביא-אלבז. בחוות דעת נגדית שהוגשה, נכתב כי "לא נותרה לתובע נכות אורטופדית בעקבות התאונה" ולכן מונה מומחה מטעם בית המשפט. בתחילה, טען המומחה כי רק 5 אחוזים מנכותו של המתקין קשורים לתאונה, אולם בחקירתו בבית המשפט שינה את דעתו וקבע 10 אחוזים של נכות צמיתה. בפסק הדין נכתב כי המומחה "הגיע למסקנה כי חוות דעתו המקורית לא הייתה מאוזנת דיה, וזאת על אף שלא היה כל שינוי בחומר הרפואי שעמד בפניו או כל שינוי בנתונים שהובאו לעיונו".

בנוסף, טענו הנתבעים כי המתקין פעל על דעת עצמו, בחוסר זהירות ובניגוד לנוהל העבודה ולהנחיות שניתנו לו, אולם השופטת אילת דגן, סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, שללה את דבריהם. בפסק הדין שניתן קבעה השופטת דגן כי על הנתבעים בתיק לפצות את א' בסכום כולל של כ-250 אלף שקלים. "כל שביקש התובע הוא לקבל פיצוי מהאחראיים כלפיו, אך זכה לאטימות ואדישות. הוא נאלץ להתנהל בבית המשפט בהליך ארוך ומתיש במשך כשלוש שנים, אך לבסוף יצאה צדקתו אל האור. אני שמחה כי טענותיו התקבלו באופן מלא והוא ישופה בסכום מרשים, שיאפשר לו לממן הוצאות טיפול ושיקום מיטביים לידו ולהסתגל למצבו החדש", מסרה עו"ד לביא-אלבז.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

הפתרונות הדיגיטליים שישדרגו לכם את היום־יום

בני האדם המציאו לאורך ההיסטוריה אין־ספור המצאות מדהימות שכל מטרתן הייתה לשפר את איכות חיינו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *