הטבעות נשכחו בבית, החופה נערכה באיחור של שלוש וחצי שעות

בית המשפט לענייני משפחה משפחה יצטרך להחליט האם הסכם הממון שנחתם בין בני זוג תקף לאור העובדה שטקס החופה והכתובה נערכו בימים נפרדים. האישה טוענת שהכתובה נחתמה בשעות הערב המוקדמות ואילו החופה נערכה אחרי חצות, למעשה ביום שלמחרת.

בני הזוג נישאו לאחר חמש שנים של היכרות. במהלך התקופה האישה טענה כל העת בפני הוריה ומכריה כי היא לא מתחתנת מאחר ובן זוגה מסרב לחתום על הסכם ממון. באמצעות עורכת הדין שרין סולן, טענה האישה בין היתר: "אני יורשת של ארבע דירות יוקרה, ונחלה באחד הישובים המבוקשים בארץ. אני משתכרת מידי חודש בסכומים של שש ספרות והיה לי ולהורי חשוב שההכנסות שנצברו לפני הנישואין יישארו שלי למקרה שיהיו לנו חילוקי דעות".

הבעל טען להגנתו, "אם יש אהבה לא עושים חשבונות של כסף". הבעל נימק את סירובו לחתום כל השנים על הסכם ממון מאחר וטען כי הוא מרוויח טוב כמהנדס מחשבים והוא בעל מניות בחברת הייטק שעומדת בפני אקזיט רציני. בסופו של דבר הוא התרצה והזוג המאושר קבע מועד לחתונה.

עו"ד סולן טוענת על פי עדות האישה, כי במהלך החופה כשהרב ביקש מהבעל את הטבעת כדי שיענוד אותה לאשתו ויקדש אותה, הדהים הבעל הטרי את כולם וטען כי שכח את שתי הטבעות בבית. הרב השיב כי בלעדי הטבעת שרכש עבור אשתו אין חופה. בשלב הזה החופה נעצרה ושליח מטעמו יצא לביתו ,המרוחק שעה וחצי נסיעה ממקום האירוע. שתי הטבעות הגיעו ליעדם והחופה נערכה על פי דין כמחצית השעה אחרי חצות.

שנה לאחר הנישואין, התגלו בין בני הזוג חילוקי דעות והאישה טענה כי הבעל שחתם בכח על הסכם ממון עשה את התרגיל הזה בכוונה מסיבות שאינן ברורות לה. עכשיו היא טוענת טקס הנישואין אינו כשיר ומכיוון שכך גם הסכם הממון שהבטיח לבעל פיצוי מוסכם במקרה של פרידה, אינו תקף.

בית המשפט ביקש מבני הזוג למצות את ההליך בבית הדין הרבני לגבי חוקיות ותקפות החופה ורק לאחר מכן יפסוק במישור הפיננסי. על פי ההלכה היהודית היום שלמחרת מתחיל למעשה מרגע שיורדת החשיכה ומתפללים תפילת ערבית, אולם האישה מתעקשת שבשל האיחור בחופה מדובר בשני ימים שונים.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרמי או בית המשפט לענייני משפחה

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה

האם יש שוני בין הערכאות בבדיני גירושין בין בית הדין לענייני משפחה לבין בית הדין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *