הטווח הקצר לשירותכם – על סוגי השקעות לטווח קצר

שוקלים להשקיע לטווח קצר? השקעות לטווח הקצר נוטות לסבול משני מאפיינים מנוגדים או שהן מספקות תשואה נמוכה במיוחד, או שהסיכון שהן מציבות הוא גדול מאוד. אספנו עבורכם כמה אפשרויות שונות להשקעות לטווח קצר לצרכים שונים יחד עם היתרונות והחסרונות של כל השקעה.

השקעה בניירות ערך

המסלול המוכר ביותר להשקעה לטווח קצר מציע גם את אפשרויות הרווח הגדולות ביותר. אין ספק שאחרי שמניה ״קופצת״ ביום מסוים תמיד יהיו כמה משקיעים שיגידו לעצמם חבל שהם לא השקיעו את כספם שם. מסחר יומי, בניגוד למסחר לטווח ארוך, נוטה להיות תנודתי ביותר ולספק רווח גדול או הפסדים גדולים. במקרה של מסחר יומי, ניתן לבצע אותו באופן עצמאי או באמצעות ניהול תיקי השקעות. עם זאת, חשוב לזכור, שמלבד הקושי לנתח ולחזות את תנודות השוק בטווח כל כך קצר, חיסרון משמעותי נוסף של מסחר יומי בניירות ערך הוא תשלומי עמלות הקניה והמכירה הנגבים מדי יום ויכולים לפגוע בשורות הרווח. זאת, בנוסף למס רווחי הון הנגבה בשיעור של 15 אחוז על הרווח.

מסלולים סולידיים – פיקדונות ומק״מ

אפשרות נוספת להשקעה לטווח הקצר היא באחד מהמסלולים הסולידיים יותר – הפיקדונות השקליים בבנקים והמק״מ – מלווה קצר מועד. הפיקדון השקלי הוא מסלול יחסית מוכר וקיים כמעט בכל בנק. לרוב הבנקים מציעים ריבית הדומה לריבית במשק ובשנים האחרונות מדובר בריבית נמוכה במיוחד. המסלול של מק״מ דומה יותר למסלול השקעות וכולל קניה ומכירה בעמלות נמוכות של אגרות חוב קצרות מועד של הממשלה. אגרות אלו מבטיחות החזר של שקל עבור כל איגרת בסיום מועד הפירעון, לרוב לאחר שנה. היתרון המשמעותי של שני המסלולים הוא הסיכון הנמוך ביותר בהפסדים כספיים. כל עוד לא תתרחש קטסטרופה כלכלית, סביר שהן הבנקים והן הממשלה יוכלו להחזיר לכם את כספכם בצירוף הריבית (הנמוכה) שמגיעה לכם.

קרנות כספיות

אפשרות נוספות להשקעה בטווח הקצר – בינוני היא באמצעות קרנות שונות. אחת מהן היא הקרן הכספית אשר מחויבת להחזיר את הכספים של המשקיע לאחר 90 יום מרגע ההשקעה. קרן כספית בדומה למכשירים מנוהלים אחרים משקיעה את הכסף בתמהיל של השקעות שונות, לרוב ברמת ביטחון גבוהה במיוחד כמו אג״ח בסיכון נמוך, פיקדונות ומק״מ. גם כאן שורות הרווח כנראה לא תהיה גבוהה במיוחד (לאחר מיסוי של 15 אחוז), אך כיוון שמדובר במכשיר מנוהל ישולמו בה דמי ניהול ולא עמלות קניה ומכירה. לאחר משא ומתן על דמי הניהול אפשר להגיע לעסקה שתהיה משתלמת ובעיקר נוחה יותר מאשר השקעה עצמאית באחד המכשירים הסולידיים האחרים. אפשרות נוספת היא לבחור במכשיר מנוהל המתאים יותר לטווח בינוני כמו קרן נאמנות או קופת גמל להשקעה. מכשירים אלו מספקים תמהילים מגוונים יותר אך שומרים על הגמישות הנדרשת בהשקעות לטווח הקצר.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *