הטלפון התלקח והדירה נשרפה

שריפה שפרצה הבוקר בבניין מגורים בקרית ביאליק סיכנה את המשפחות, שחולצו על ידי כוחות כיבוי אש. חוקר דלקות שהגיע למקום קבע: הטלפון הסלולארי התלקח וגרם לשריפה

גרם לשריפה. הטלפון הסלולארי
(צילום: כב"א מחוז חוף)

שריפה פרצה הבוקר בבניין מגורים ברחוב גיורא בקרית ביאליק וסיכנה את כל דיירי הבניין. למקום הוקפצו שלושה צוותי לוחמי אש, בראשות מפקד המשמרת רב רשף מרזוק חמוד, מיהרו למקום ולנסות לאתר את מקור השריפה.

מיד שהגיעו לוחמי האש למקום, הבחינו כי הדירה הבוערת ממוקמת בקומה הראשונה מתוך ארבע. עוד הבחינו הכבאים כי חדר המדרגות אפוף עשן כבד ופעלו לפינויים המהיר של דיירי הבניין, במקביל לפעולות הכיבוי.

בתוך זמן קצר, איתרו לוחמי האש את מוקד הבערה בחדר השינה של הדירה בקומה הראשונה, הצליחו להשתלט עליו ובכך מנעו את המשך התפשטות הבערה. במקביל, עקב העובדה שעשן סמיך נותר כלוא בחלל חדר המדרגות, יצרו הצוותים מגע עם כל הדיירים. בהסתמך על התנאים הספציפיים, חלקם מולטו מהמבנה בידי הצוותים וחלקם הונחו להסתגר עד תם פעולות הכיבוי ושחרור העשן.

חיי אדם ניצלו (צילום: דוברות כב"א מחוז חיפה)

למקום הוזעק חוקר דליקות מטעם רשות הכבאות, רשף יוסי דבח שבחן את הנזק הכבד שנגרם לבניין וקבע, בתום בחינת הממצאים, כי טלפון סלולארי שהושאר בהטענה, ללא השגחה ושימוש במטען וסוללה לא מקוריים, הם שגרמו לכשל חשמלי, שהוביל לשריפה.

דובר כבאות והצלה מחוז חוף אורי צ'ובוטורו מסר בתגובה: " בכבאות והצלה לישראל שבים וקוראים לציבור להשתמש בסוללות ומטענים מקוריים בלבד ולא בתחליפים זולים אשר לא בהכרח עומדים בתנאי התקן, וכבר גרמו בעבר פעמים רבות לפריצת דליקות. בנוסף אין להשאיר מכשירי חשמל לסוגיהם בהטענה ללא השגחה".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *