הידידים שלכם באמצע הדרך

מאיה גסר בדיוק יצאה להביא את הילדים מהמסגרות החינוכית, כשהמפתחות ננעלו בתוך הרכב. דקות לאחר ששלחה הודעה בקבוצת הוואטסאפ של ארגון ידידים, התייצב קובי הלפרין ופתח את הרכב. "השאיפה היא שכל אדם ידע שיש לו גב", אומר מנכ"ל הארגון

קובי הלפרין, בעל חנות ברחוב החרמון בשכונת הדר, היה באמצע יום עבודה כשלפתע הבחין בהודעת וואטסאפ, של ארגון ידידים, ממאיה גסר, שהייתה אמורה לנסוע להוציא את ילדיה מהמסגרות החינוכיות, נעלה את מפחות הרכב בתוכו והיא במצוקה.

מימין: קובי הלפרין במבצע הצלה אחר
צילום: ארגון ידידים

הלפרין עזב הכל ומיד נענה לקריאה. "נעלתי את החנות והגעתי לעזור לאישה, כדי שתוכל להגיע במהירות אל ילדיה", הוא מספר, "בעזרת הכלים שקיבלנו מהארגון יכולתי לסייע לה לפתוח את הרכב. אלה מקרים שאנחנו רואים ביום יומיים ומסייעים לעשרות אנשים בעיר ובכלל בארץ".
גסר, ששהתה ליד רכבה, הופתעה כשהלפרין הגיע אליה במהירות האפשרית. "המושיע הגיע אלי בחיוך ענק, וידא שאני בעלת הרכב ודקה לאחר מכן מפתחות הרכב היו אצלי, וכל זאת ללא תמורה", סיפרה גסר.
הלפרין הגיע אל גסר במסגרת ארגון ידידים, ארגון חברתי של מתנדבים, הפועל 24 שעות ביממה, לא כולל שבתות וחגים ומספק עזרה ראשונה, לא רפואית ללא כל עלות, בכל מקום. מדובר בשלל תחומים, ביניהם הנעת הרכב, סיוע בהחלפת גלגל, פתיחת רכב שננעל, חילוץ ממעליות, חילוץ ילדים מרכבים ועוד.
בראש הארגון עומד לייזי שטרן, לדבריו, הארגון מונה היום 19 אלף מתנדבים שהעניקו סיוע למעל מ- 300 אלף אירועים שונים. "יש מוקד אנושי רב קווי שפועל 24 שעות ביממה. המטרה של הארגון לסייע לכל אדם שפונה אלינו, ללא הבדל של דת, מין וגזע, גם המתנדבים שלנו מגוונים. אנחנו נותנים שירות בכיף ואהבה ומחפשים מי שרוצה לתת ולפרגן לאחר. מתנדבים אצלנו נשים וגברים, חרדים ולא חרדים, יהודים וערבים, אנחנו לא בודקים למי הסיוע ניתן ושמחים לתת סיוע לכל אחד", אומר שטרן.

"היעד שלנו שעד שנת 2025 יהיו בארגון כחצי מיליון מתנדבים, חוד החנית שלנו היא סיוע בחילוץ ילדים מרכב. עד כה חילצנו כ-1500 ילדים מרכבים. השאיפה שלנו שכל אדם ידע שכשהוא יוצא מהבית יש לו גב, ושהוא יכול לחזור הביתה בשלום ולהגיע למקום חפצו".
ניתן לפנות לארגון דרך קבוצת הווטאספ במספר הטלפון 053-3131310.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *