"הילד נקשר לכיסא כדי שלא יפריע"

אל סיירת ההורים בקריות הגיעו תלונות על התנהלות לא תקינה בגן ילדים, ביניהן גם תלונה על פעוט שנקשר לכיסא כדי לא להפריע. תלונה הוגשה למועצה לשלום הילד

האם סיירת ההורים בקריות חשפה מקרה הגובל בהתעללות גן ילדים? בעקבות חשיפת מקרים רבים הנוגעים להתעללות שעוברים ילדים בגנים הפרטיים ומחאת ההורים שקמה בזעקה לפיקוח, הוקמה בקריות סיירת הורים, שהפכה למרכז עבור כל ההורים החוששים.

השבוע הגיעה לסיירת ההורים תלונה מעובדת שעבדה בגן ועזבה כי לא יכלה עוד, לדבריה, הילדים שהו ברוב שעות היום בחצר, אכלו את הארוחות בחצר, החליפו בגדים וחיתולים בחצר, וכל זה, בחום הישראלי.

העובדת לשעבר תיארה מקרה בו הייתה עדה לשעת ההשכבה של הילדים הצהריים. "מנהלת הגן צרחה על הילדים כדי שיירדמו. כששאלתי אותה אם היא לא חוששת להעיר את הילדים שנרדמו, היא אמרה שהם רגילים", תיארה. "במקרה אחר, היה ילד שהפריע למהלך הפעילות והוא הושב על כיסא במטבח ולא השתתף בפעילות מספר שעות. הוא בכה על הכיסא ואף אחד מהצוות לא ניגש אליו. אחר כך, בשעת ההשכבה כשילד לא היה נרדם, היא הייתה אומרת לו שהיא תושיב אותו בכיסא".

העובדת הציגה בפני סיירת ההורים הקלטות התומכות בטענותיה ובמקביל, הגיעה פנייה נוספת לסיירת ההורים, באמצעותה הוצגו תמונות, בהם אחד מהילדים המופיעים קשור לכיסא במטפחת. בשיחה עם אם שבנה היה לפני כשלוש שנים בגן, היא אישרה את הדברים.

"הכל התחיל כשמטפלת שעבדה בעבר בגן, עזבה ושיתפה אותנו במה שקורה בגן, ביקשנו לרשת את הגן במצלמות והגננת הסכימה, אך שמנו לב כי חלק מההתרחשויות בגן חסרות במצלמות. חשדנו שהמצלמות מכובות בשעות האכלה וההשכבה, אבל כשבדקנו מול הגננת, היא אמרה שהייתה תקלה ועוד תירוצים". לדברי אותה אמא, בנה הפעוט, למרות גילו הצעיר מאוד, היה חוזר מהגן נקי במיוחד. "שאלתי והגננת אמרה שהיא מנקה אותם היטב, אבל בשיחה עם המטפלת שעזבה, הבנתי שהגננת לא הייתה מאפשרת לילדים לאכול באופן עצמאי, היא נהגה להאכיל אותם בכפית. גילינו שהיא הייתה מנקה להם את סוליות הנעליים באקונומיקה. עד היום הילד שלי מתנהג בסטריליות יתרה, מכל לכלוך הכי קטן הוא נלחץ וזה בעקבות ההתנהגות שלה בגן. באחת הפעמים צפיתי במצלמות וראיתי את הגננת צורחת על הבן שלי, אחרי שזרק חלק מפרוסת לחם על הרצפה. כשהתעמתי עם מנהלת הגן היא אמרה לי שזו שיטת החינוך שלה, כמובן שהוצאתי משם את הילד שלי ואני פועלת שעוד ילדים לא יפגעו, כמו שהבן שלי נפגע".

בעקבות העדויות, הגישו ההורים מסיירת ההורים בקריות, תלונה מפורטת למועצה לשלום הילד. הגננת, מצדה, מסרה בתגובה: "אין לי מושג על מה מדובר, 18 שנה יש לי גן ופעם ראשונה שאני שומעת דבר כזה, אין אצלי דברים כאלה, לא היה ולא קיים, אין לי תגובה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

7 תגובות

 1. עוד מפלצת. ממש איום ונורא. מקווה שימצו איתה את הדין.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  העולם נידפק

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  העולם נידפק!!!!

 4. נשמע כמו אוי אוי אוי אז הילד חזר נקי מהגן.. באמת והאכילו אותו.. ההורים איבדו את זה כבר לגמרי

  • ילדים מגיל מסוים אמורים ללמוד לאכול באופן עצמאי כמו מבוגרים, זה חשוב להתפתחות! ולא אמורים לפחד מכל לכלוך קטן ולהיות סטריליים, ככה מתפתחות תופעות כמו OCD

 5. לא ברור למה לא מפרסמים את שם הגן. הכתבה הזאת חוץ מלהלחיץ לו תורמת לכלום. איך כהורים אנחנו אמורים לדעת עכשיו איזה גן זה
  על מנת להיזהר

 6. חשוב לדעת על איזה גן מדובר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *