הכל מלמעלה / ליאת ירון

לא פותחת בקלפים לעצמי. ליאת ירון צילום: דורון גולן

קול מוכר מהעבר

אני עומדת לשתף אתכם בתקשור מיוחד ולא רגיל, ואסביר מראש למה הכוונה.
הרבה פעמים שואלים אותי, אם אני פותחת בקלפים גם לבעלי או לעצמי? והתשובה היא: לא.
האנרגיות וההכרה של אותו אדם שכל כך קרוב אלי, עלולים לפעמים להטעות ולכן מראש אני לא מנסה.
לא מזמן הגעתי לחברה מהעבר שאני מכירה המון שנים, אבל האמת היא, שלא ידעתי לאן התקשור הזה ייקח אותי והחלטתי לזרום. אבא שלה נפטר לפני שנתיים והיא מאד התגעגעה אליו ובצדק. כשהיינו ילדות הכרתי את אביה, וזו הסיבה שחששתי שיש לי מידע מוקדם, אבל הופתעתי בענק וגיליתי דברים נוספים על היכולות שלי, על כך אני מודה לחברי מלמעלה.

יום אחד לפני שנה, הגיע אלי אביה וסיפר לי שהיא בהריון ויש לה בת. לא ידעתי איך לספר לה את המידע, כי לא היינו בקשר, אבל אחרי שהחלטתי שמסר הוא דבר חשוב וחייבים להעביר אותו, סיפרתי לה. היא הייתה ממש בהלם מהמסר ואחרי כמה דקות כתבה לי, שרק לפני כמה ימים נודע לה שהיא בהריון. בסופו של דבר היא ילדה בת.

כשנפגשנו, עשיתי פתיחה ראשונה בקלפים שלי ומיד אביה הגיע. הוא סיפר לי על הבעיות הרפואיות שהיו לו לפני מותו, בעיות עליהן לא ידעתי. הוא סיפר לי עליה, על הילדים שלה, ואז הגיע רגע שממש חימם את הלב. החזקתי את התמונה שלו והוא ביקש ממני להעביר מסר מאוד חשוב לבת שלו. ביקשתי ממנה לשים יד על התמונה, יחד איתי ומשהו קרה שם שהיה ממש חזק, עד כדי כך שגרם לי לאדרנלין מטורף בגוף. ביקשתי ממנה לדבר עם אבא שלה בלב ואמרתי לה, שאני אענה בשבילו.
היא הייתה בשקט שלה ואני העברתי לה שזה בסדר גמור שהיא לא באה אל בית קברות לבקר אותו, כי הוא לא שם. היא פקחה את עיניה בתדהמה, כשהדמעות זולגות על לחייה ואמרה לי, שזה בדיוק מה שאמרה לו בלבה, שהיא מקווה שהוא לא כועס על כך שהיא לא באה לבקר.

אביה הוסיף ואמר שהוא מבין וציין שהיא לא היחידה שלא מגיעה לקבר, כי גם אחיותיה ואמה לא מגיעות וזה בסדר גמור מבחינתו, כי הוא מלווה אותם.
הוא סיפר לי שבבית שלו יש חדר, שהיה שייך לאחת הבנות והוא הפך אותו לחדר משחקים עבור הנכדים, בו הוא נמצא כל הזמן.

היא ביקשה לדעת מידע רפואי על סבתא שלה ואביה שלה מסר שיש לה בעיות בלב, זרימת דם, וקיימת בעיה ברגליים, רגל אחת במצב קשה יותר מהשניה. הוא הוסיף ואמר שהיא קיבלה הכי קשה את הבשורה שנפטר והפכה מאז לחרדתית.
היא אישרה את הכל בהתרגשות ותדהמה. זו הייתה חוויה מעצימה ומרגשת מאוד ואני מודה לה, שהיא נתנה לי את הזכות להעביר לה את המידע ואת השקט, שטוב לאביה והוא לא סובל.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *