הכל מלמעלה / ליאת ירון

לסגור מעגל

ליאת ירון
צילום: דורון גולן

אני רוצה לשתף אתכם בתקשור עצוב, אך מרגש מאוד. כל הזמן אני מספרת לכם על המושג "סגירת מעגל" וכמה חשוב לעשות זאת, גם אם האדם נפטר.
ק' פנתה אלי בבקשה לא רגילה, היא ביקשה שאנסה לתקשר עם בחורה שהתאבדה.
פה זה המקום להסביר, שקשה מאד לזמן נשמה של מישהו ששם קץ לחייו, מהסיבה הפשוטה, שמלכתחילה הגיעה נשמה פצועה, חלשה ומאוד מבולבלת לעולם.
עמדתי לפתוח בקלפים כשקיבלתי סימן שד', הבחורה שהתאבדה הגיעה לתיקשור. היא התאבדה בגיל צעיר מאוד, תיארה לי את עצמה, כדי שק' תזהה אותה והיא אכן זיהתה.

ד' סיפרה לי שהיה לה מאוד קשה להיות פה בחייה הקצרים, העולם הרעיש לה, במיוחד בבית. היא ניסתה להראות לי שהייתה לה בעיה נפשית, היא שמעה קולות בראש, מה שגרם לכך שהיא לא יכלה להיות ולהכיל את העולם העקום והרועש, כפי שחוותה אותו. היא הראתה לי שהיו לה בעיות אכילה, רק כדי שק' תדע בוודאות שזו היא. והיה חשוב לה לציין, שהיא מאוד אהבה לשבת בחושך, בשקט, כי רק כך הייתה משיגה מנוחה לנפש.

היה לה גם חשוב להעביר מסר לק'. "תפסיקי לכעוס, החלטתי לשים קץ לחיי מכיוון שלא יכולתי להיות פה יותר", אמרה, "זה לא אשמת אף אחד, תשחררי אותי בבקשה, כי כאן יש לי סוף סוף שקט".
ק' הייתה בהלם וכמובן שמאוד התרגשה, ד' הלכה אל השקט שלה. פתחתנו בקלפים ופתרנו בעיות נוספות שהיו לק'.

אני משתתפת בצער המשפחה, אבל ק' תעבוד על זה ולבסוף תשחרר את ד', כי זה הדבר הנכון לעשות כדי לסגור מעגל.

לא תמיד התיקשורים שמחים, אבל לפחות עכשיו ק' יודעת שד' מצאה את מקומה, מצאה את השקט שלה, איפה שלא תהיה והיא יכולה להמשיך לחיות!

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *