הכל מלמעלה / ליאת ירון

עד מתי תהיי שק אגרוף שלו, של מישהו אחר, של עצמך?

אל תשכחי כמה את חזקה . ליאת ירון
צילום: דורון גולן

לצערי הגיעה אלי עוד אישה שנמלטה מאלימות פיזית ומילולית. זכיתי להכיר אישה חזקה, אך לצערי, היא הייתה צריכה לברוח מבית מאוד אלים.
"למה הוא הרביץ ולמה השפיל אותי עד הרצפה?", שאלה.
יקירה שלי, הלוואי וידעתי מה גורם לאותם גברים לאבד שליטה ברגע, אני יכולה לספר לך שבתקשור ראיתי מה הוא עבר בבית שלו, בילדותו. כשהיה ילד, לא הייתה לו את האפשרות לדבר, כי אבא שלו תמיד הקטין אותו וסתם לו את הפה,
ואמא שלו רצתה שיחלל על פי החליל שלה, אבל ברגע שלא היה מסכים איתה, הוא היה מקבל מכות וצעקות מרושעות שפשוט הרגו את הנפש הצעירה שלו.

היא אישרה את מה שאמרתי. פלא ששרד, התחתן והביא איתך ילדים, ואני לא אומרת את זה בקטע רע, חלילה, אני אומרת לך שהוא שרוט והרוס בנפשו, בגלל ההורים שלו.
ביום שהרים עלייך את היד ובימים שצרח כמו משוגע והצלחת לראות את הרצח בעיניים שלו, הבנת שהפך את עורו.
שאלת אותי מה קורה איתו עכשיו, הרי מאז שברחת, הוא לא מחפש אותך, היית בטוחה שילחם להחזיר אותך. אמרתי לך שכשיסיים את הטיפול הנפשי, אולי תהיה לו האפשרות להסתכל פנימה ולהבין איך רמס אותך. להבין כמה אהבת אותו.
אחרי כל הבכי הנוראי הזה שאת מתייפחת מולי, בכי מלווה בקשיי נשימה, כשאת נזכרת באלימות הקשה שהפגין מולך ועלייך, את שואלת אם תוכלי לחזור אליו, הביתה.

אני מסתכלת עלייך ורואה כמה את בוכה, אני מרגישה שאת מדממת בכי על השולחן שלי, מסתכלת לך בעיניים ושואלת אותך לאן את רוצה לחזור.
הוא במצב נפשי קשה עכשיו, אני אומרת לך. עכשיו זה הזמן לשקם את עצמך ולא לחשוב איך תחזרי למקום האלים והלא בטוח.
רק כשהתחלתי לספר לך איך תשקמי את עצמך ומה תעשי כדי לצאת מהמקום האיום והנורא הזה, הגיע חיוך קטן והבכי נפסק.
אישה יקרה שכמותך, לעולם אל תשכחי כמה את חזקה וכמה הלביאה שבתוכך תמיד מחכה להילחם עבורך. תמיד תזכרי שלא חוזרים אחורה, אלא ממשיכים קדימה עם ראש מורם. קחי, נפל לך הכתר.

 
באהבה ממני,

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *