הכל מלמעלה / ליאת ירון

גיבור על. ליאת ירון
(צילום: דורון גולן)

הגעת אלי, אתה והאגו שלך, יד ביד.

כששאלתי אותך, אם עברת טלטלה בחייך, חייכת חיוך עקום.

על פניו יושב מולי אדם רגיל, אבל מאוד לחוץ, שמנסה כל הזמן להראות לי שהכל בסדר. אני אומרת לו שאני רואה, שהרבה מאוד דברים לא בסדר, הרי אם הגיע לכאן, לא הכל בסדר.

"הפסדתי הכל", לחשת בשקט, כדי שהאגו שלך לא ישמע. הייתה לך חברה מאוד גדולה במרכז הארץ, התרשלת, היית שאנן והיית בטוח שאתה מוגן. יום אחד הגיעה הזמנה לבית המשפט, כמה ספקים תבעו אותך. היום בדיעבד אתה יודע שהתביעה הוגשה בצדק, הם סיפקו סחורה ולך, לא היה כיסוי לצ'קים.

"היית מאוד אמיד", אני אומרת לך, שכחת מאיפה באת". אתה מסכים איתי ואומר שאיבדת את הדרך מרוב כסף. אני שואלת איפה אישתך, כי אני לא רואה אותה ואז אני מקבלת בתיקשור, שהיא לא באמת אהבה.

אתה אומר לי: "את לא יודעת כמה את צודקת" ומשתף שאישתו ברחה ממנו, באותה שנייה בה החל המשפט, היא לא יכלה לשאת את המחשבה שלא יחיו יותר בחיי מותרות, אליהם הרגיל אותה.

הפסדת הכל והכי עצוב, שאישתך ברחה עם הילדים וגרמה לך לעוול גדול מאוד. הצעתי לך לעשות כמה דברים ועל הדרך ביקשתי ממך להיכנס לקבוצת תמיכה או יעוץ כלשהו. לא האמנתי כשצלצלת לספר לי שבאמת פנית לקבוצת תמיכה.

הם עזרו לו, גברים שעברו דברים דומים, הכילו וחיבקו והיום, הוא מספר, מצא חברי נפש שלכולם יש מכנה משותף אחד, איך להמשיך את החיים בחיוך ואופטימיות. ברור לי שיש ימים קשים ועוד יהיו, אבל העיקר שהוא לא לבד.

ואני? אני כאן בשבילך, אם תצטרך אוזן קשבת.

חיבוק גדול – גיבור על.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *