המדריך לחיפוש עבודה

חיפוש עבודה טומן בחובו דרך לא פשוטה – בעיקר עבור אנשים אשר רשימת הדרישות שלהם מהמשרה המבוקשת, הינה ארוכה ומפורטת.
יחד עם זאת, הקפדה על הליך חיפוש מסודר ושימוש בכל הפלטפורמות אשר בכוחן לסייע במציאת העבודה המתאימה, יהוו כדרכים אשר בכוחן לקצר תהליכים.
אז אם גם אתם נמצאים לקראת או במהלך חיפוש עבודה, להלן מדריך אשר בכוחו לסייע לכם בקיצור תהליכים בדרך למטרה.

הגדרת הדרישות והצרכים
בשלב הראשון, נסו להגדיר את מלוא הדרישות והצרכים שלכם מהמשרה המבוקשת וממקום העבודה ובין היתר – סוג או סוגי המשרה/ משרות, שעות העבודה הרצויות, משכורת מבוקשת, מה חשוב לכם במקום העבודה וכיוצא בזה.. ככל שתגדירו את הדברים בצורה ברורה ומקיפה יותר, כך יתאפשר לכם למקד את החיפוש. כמובן, שאם בהליך החיפוש, תגלו שאתם צריכים לשנות מעט את הדרישות, נסו לגלות גמישות.  

היכן לחפש עבודה?
עד לפני מספר שנים, מי שחיפש עבודה, נאלץ להמתין לעיתוני סוף השבוע, על מנת לקבל לידיו את מדריך הדרושים. באותם הזמנים, חיפוש עבודה עבר דרך לא מעט שיחות טלפון – אשר רובן כלל לא היו רלוונטיות ו/או שליחת פקסים עם קורות החיים (ומכיוון שלרוב האנשים לא היה פקס בבית, הם נאלצו לעבור דרך לא פשוטה גם לצורך שליחת הפקס בלבד.
כיום, בעידן האינטרנט, לא רק שיש לא מעט אתרי אינטרנט ייעודיים לחיפוש עבודה – אשר הדרך אליהן עוברת בלחיצת כפתור פשוטה, אלא גם קיימת אפשרות להיכנס לאתרים של מקומות עבודה מבוקשים ולבדוק אם הן מציעים משרות מתאימות.
כמובן, שגם שליחת קורות החיים יכולה להתבצע באותה צורה קלה של לחיצת כפתור פשוטה.

ומה לגבי חברות כוח אדם?
אם נחזור רגע שוב אחורה, לתקופה של לפני כ-15-20 שנה, במקרים רבים, הליך חיפוש העבודה דרש הגעה לחברות כוח האדם השונות, בתקווה שאחת מאותן בוגרות לימודי משאבי אנוש, אשר איישו את המקום, תצליח למצוא עבור המחפש את המשרה המתאימה.
אז החדשות הטובות הן שחברות כוח האדם לא נעלמו מהעולם, הן פשוט התאימו את עצמן לתקופה. ואותן בוגרות לימודי משאבי אנוש, עדיין מאיישות את החברות, רק שרוב השירותים המוצעים הינם דיגיטליים – כך שגם מי שמבקש לנסות את מזלו ולמצוא את המשרה המבוקשת דרך חברת כוח אדם, יוכל לבצע את החיפוש מבלי לצאת מהבית, כאשר הפעולה שתידרש ממנו לצורך המטרה תהיה גם כאן, לחיצה על מספר כפתורים.
כאן חשוב לציין שרוב החברות מציגות לכל דורש את סוגי המשרות אותם הן מציעות – כך שמי שמתלבט אם להירשם לאותה החברה, מוצעת האפשרות לעיין תחילה במשרות ורק אם הוא מוצא משהו רלוונטי בעבורו להירשם לחברה ולהתקדם אל השלב הבא.

רשתות חברתיות
לרשתות החברתיות יש תפקיד נכבד כיום בעולם חיפוש העבודה (כמו גם בתחומים רבים נוספים). ניתן למצוא לא מעט קבוצות ייעודיות לחיפושי עבודה באזורים גאוגרפיים מסוימים או עבור סוגי משרות ספציפיים. מעבר לכך, גם חברות רבות אשר מחפשות עובדים, בוחרות לפרסם את המשרות בעמודי המותג שלהם באותן הרשתות (ובראש ובראשונה, פייסבוק). לכן, אם אתם מחפשים עבודה, ההמלצה תהיה לחפש את כל הקבוצות אשר יכולות להיות רלוונטיות בעבורכם ולהצטרף אליהן. כמו גם להיכנס לעמודים של החברות בהן אתם מעוניינים לעבוד על מנת לאתר פרסומים לגבי משרות.

כאמור, בעידן האינטרנט הליך חיפוש העבודה הינו קצר, פשוט ונוח הרבה יותר ממה שהיה בעבר. יחד עם זאת, גם כיום יכול לעבור לא מעט זמן עד שמגיעים למשרה המתאימה ולכן, חשוב לגלות סבלנות והתמדה.

קרדיט אתר pexels

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *