המדריך למחזור במטבח

שמירה על הסביבה היא צו השעה

המחלוקות הפוליטיות והביטחוניות בישראל, גורמות לעיתים להסבת תשומת לב מאחד הנושאים הבוערים ביותר על סדר היום, מצב כדור הארץ. בעשרות השנים האחרונות, כדור הארץ עובר תהליך מהיר של התחממות, ומערכות אקולוגיות עתיקות משתנות ונהרסות. אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על הפגיעה בחי ובצומח בכדור הארץ, הוא כמות הזבל הלא מתכלה אשר מיוצר על ידי בני האדם. באוקיינוס השקט, יש למעשה אי שלם בגודל של מדינה העשוי כולו מחתיכות של פלסטיק. גם הפלסטיק אשר עבר פירוק מסוים בטבע, הפך לחתיכות מיקרו פלסטיק, חתיכות קטנטנות אשר נמצאו גם בגידולים חקלאיים, וגם במערכת העיכול האנושית. כדי לאפשר לכדור הארץ להחלים, יש להילחם בייצור האשפה והזבל, ולחיות בצורה ברת קיימה יותר בכל תחומי החיים.

איך ניתן למחזר במטבח הפרטי?

אחד המקומות בבית בו מיוצרת הכמות הרבה ביותר של זבל, הוא המטבח הפרטי. אם כולם יעשו שינוי קטנטן באופן השימוש שלהם במטבח, השינוי העולמי יהיה אדיר. יש מספר דרכים למחזר במטבח הפרטי, דרכים אלו כוללות בין השאר:

  • קומפוסט: את הפסולת האורגנית מהמטבח, רוב האנשים משליכים אל פח האשפה הכללית. למעשה, הפסולת האורגנית שלכם יכולה להפוך לדשן מעולה עבור הצמחים בגינתכם או באדנית. ניתן לרכוש קומפוסטר מוכן לשימוש בייתי, או לזרוק את הפסולת האורגנית בפחי מחזור ייעודיים.
  • קפסולות קפה: השימוש בקפסולות קפה נתפס בעיני רבים כמזהם במיוחד. חשוב לזכור שניתן לעשות שימוש חוזר בקפסולות קפה, ורצוי מאוד לעשות זאת. קפסולות קפה עשויות מאלומיניום, אשר מאפשר שימוש חוזר בהן אלפי פעמים, כל עוד אנשים אכן יעבירו אותם לשימוש חוזר ולא ישליכו לפח האשפה הכללית.
  • שימוש חוזר בשקיות: חוק השקיות שעבר בישראל, הוריד משמעותית את צריכת השקיות בסופרמרקט. עם זאת, עדיין השימוש חד הפעמי שנעשה בשקית ניילון אשר נשארת על כדור הארץ מאות ואלפי שנים עד שהיא מתכלה הוא מאוד לא טוב לסביבה. נסו לנצל את השקיות שלכם מהקניות הקודמות, ולעשות בהם שימוש חוזר פעם הבאה שתלכו אל הסופרמרקט השוק או חנות המכולת.

הכי חשוב להימנע מיצירת הלכלוך מראש פחי מחזור קיימים ופועלים ברוב ערי הארץ. ניתן היום למחזר נייר, זכוכית, אלומיניום ועוד. עם זאת, חשוב להבין שתהליך המחזור עצמו הוא גם מנצל אנרגיה, ומייצר זיהום סביבתי מסוים. הדבר הכי טוב לסביבה שניתן לעשות, הוא להימנע לחלוטין מיצירת הלכלוך מראש, ולא להסתמך באופן בלעדי על מחזור האשפה. ניתן לעשות זאת על ידי התארגנות נכונה, ורכישת מוצרים מתאימים. נסו להימנע מרכש של פירות וירקות עטופים בעטיפת פלסטיק או ניילון, בחרו לרכוש מוצרים במשקל בעזרת צנצנות זכוכית או שקית בד רב פעמית. זכרו שהמאמץ הקטן שלכם יכול להיראות לכם חסר חשיבות, אבל הוא תחילתה של דרך חדשה ובריאה יותר לעולם כולו.  

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *