המוות בקרית ביאליק: מעצר הבעל הוארך בשבוע

בעלה של האישה, שנמצאה הבוקר דקורה בחדר מדרגות בקרית ביאליק נעצר בשל עבר עבירות אלימות. בבית המשפט ביקשה המשטרה צו איסור פרסום בדלתיים סגורות. השופטת: "זה נראה לי כמו 'די, תמשיכו'״

מעצר בעלה של האישה, שנמצאה דקורה הבוקר בקרית ביאליק, הוארך לפני זמן קצר בשבוע. בשעות הבוקר הוזעקו כוחות הצלה לרחוב רחל בקרית ביאליק, שם אישה (30) נמצאה דקורה וללא רוח חיים. כוחות מד"א קבעו את מותה של האישה ומיד הגיעו למקום כוחות של משטרה, בין השאר גם חוקרי זיהוי פלילי שבחנו את הזירה כדי לנסות להבין מה ארע במקום.

רחוב רחל, הבוקר
צילום: משטרת ישראל

בתוך כך נחקר בעלה של האישה בתחנת המשטרה, לטענתו הוא מצא אותה ללא רוח חיים. במהלך החקירה התברר כי לבעל עבר של עבירות אלימות נגד אישתו. בתום החקירה נלקח החשוד אל בית משפט השלום בחיפה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בעשרה ימים. סעיף החשד, כך על פי המשטרה הוא רצח באחריות מופחתת.

סניגורו של החשוד עו"ד רועי קרן אמר לפני הדיון: "מדובר בטרגדיה אישית משפחתית קשה מאוד. החשוד חווה טראומה נוראה, כשראה את אישתו מול עיניו. אני מתפלא על המשטרה, שבמקום לתת לו עזרה סוציאלית, שמים לו אזיקים ולוקחים אותו לבית המשפט. היה מקרה אלימות חד פעמי, הוא לא תקף היה טעות במעצר והדברים חזרו לשגרה".

צפו בחשוד יוצא מדיון הארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה:

במהלך הדיון בבית המשפט ביקשה המשטרה צו איסור פרסום ודלתיים סגורות. משמעות הדבר כי אין אפשרות לפרסם שום דבר. השופטת, לא הסתירה את תמיהתה ואמרה לנציג המשטרה: "אתם מזמנים עיתונאים לבית המשפט ואחר כך מבקשים איסור פרסום? זה נראה לי כמו ׳די, תמשיכו׳״. נציג העיתונאים טען מנגד ואז החליטה השופטת לשחרר את הקלדנית ולהקליד בעצמה החלטה.

"בכל עת היכולת להימנע ממסירת פרטים העלולים לחבל בחקירה ולשבשה", אמרה השופטת בהחלטתה. "משום כך לא מצאתי כי יש צורך סגירה הרמטית של הדלתיים המיוחד, לאור ההסכמות לאיסור כל פרט העלול לגלות זיהוי המעורבים או שהוא חלק מהחקירה".

בהמלצת בית המשפט ובהסכמת הסניגור והמשטרה הוארך מעצרו של החשוד בשבוע ימים.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *