המורה של המורה

טובה טייטלבאום, לשעבר מורה במקצועה ניסתה במשך שנים לרדת במשקל. כשפנתה לעזרת הצוות במכבי הופתעה לגלות כי הדיאטנית שתטפל בה היא לא אחרת מתלמידתה מלפני שנים רבות. יחד הן הצליחו לחולל שינוי באורח חייה ולשפר את בריאותה באופן משמעותי

טובה טייטלבאום (77) תושבת חיפה, מתמודדת עם עודף משקל במשך כל חייה. המאבק במשקל נמשך עוד מתקופת הילדות ומלווה אותה עד היום. 

כאשר נשלחה לסיוע ממכבי, הופתעה לגלות כי הדיאטנית שתטפל בה היא לא אחרת מהדס חרדון, דיאטנית מכבי בחיפה, שלפני שנים רבות הייתה תלמידה שלה כאשר טובה שימשה כמורה לאנגלית בבית הספר. החיבור בניהן נוצר במהרה, אלא שהתפקידים התחלפנו ומאותו רגע הדס הפכה להיות המורה לדרך של טובה.

צילום: דוברות מכבי
טובה המורה עם הדס הדיאטנית
צילום: דוברות מכבי

"המטרה העיקרית הייתה לאזן את הסוכר ולסייע לטובה לרדת במשקל ולהתאים את התזונה " משתפת הדס. שיטת העבודה התמקדה בהפחתת פחמימות ובעבודה משותפת נבנתה עבורה תכנית מותאמת אישית הבנויה על תחליפים שמבוססים על שומנים בריאים שאינם מעלים את ערכי הסוכר. 

צעד אחר צעד, טובה החלה להאמין בשיטת הטיפול, במקביל התמידה בפעילות גופנית של חצי שעה מידי יום.  "ניסיתי הרבה דרכים לאורך השנים, כלום לא עבד. המסקנה שלי היא שהשינוי הגיע בזכות הסבלנות והרגישות של הדס עד שהגענו לתוכנית שמתאימה עבורי. המסר שלי למתמודדים עם בעיות משקל הוא להתמודד עם הקשיים בגיל מוקדם ככל הניתן ולדעת לבחור את האדם המתאים לצאת איתו למסע".

התוצאות לא איחרו לבוא. במבחן התוצאה טובה ירדה שבעה קיוגרמים, כ-10 אחוזים ממשקלה, בדיוק השינוי המומלץ לצורך איזון סוכר וירידה בסיכון למחלות לב. מדד איזון הסוכר התלת חודשי ירד בתקופה זו בצורה משמעותית בכ -25אחוזים. כל זאת בשילוב של טיפול תרופתי שקיבלה ממכון הסוכרת. "אני חושבת שבזכות ההתמדה, גם בתזונה נכונה גם בביצוע פעילות גופנית ויחד עם המעקב הרפואי במכון הסוכרת, הצלחנו בעבודה משותפת להגיע לתוצאות מעולות שמשפרות את בריאותה ומסייעות לה לצעוד  במסלול הנכון לעבר אורח חיים בריא" סיכמה הדס חרדון. מנתוני מכבי בחיפה ניתן לראות כי בשנת 2019 38 אחוזים מהמבוגרים בעיר סבלו מעודף משקל, 51 אחוזים מהם גברים ו-49אחוזים הן נשים.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

גל הרמן

גל הרמן השם החם של עולם הקידום הדיגיטלי ממשיך להפתיע ובדרך לכבוש את עולם הכדורגל

הוא כבש את עולם הפרסום הדיגיטלי בסערה כאשר הקים את חברת TGMEDIA לבניית אתרים, קידום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *