המחאה מסלימה: המשטרה ירתה רימוני הלם על המפגינים

אחרי שעות שהשוטרים גילו סובלנות כלפי המפגינים, נורו רימוני הלם על מתפרעים שהשליכו חפצים למתחם התחנה ופגעו בשוטרים. המשטרה: “נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל נגד אלימות מכל סוג”

כבר כמה שעות שהמפגינים משתוללים בסמוך לתחנת משטרת זבולון, על ציר ההסתדרות פינת שדרות בן צבי. המפגינים התגרו בשוטרי היס”מ בתוך שטח התחנה, הדליקו זיקוקים ונפצים, נתלו על שערי תחנת המשטרה במטרה לעקור אותן והשחיתו את הסביבה. תושבים מדווחים על חלונות מכוניות שנופצו ופחי אשפה שהוצתו.

במהלך המחאה, החלו מאות המפגינים ליידות אבנים, בקבוקים וזיקוקים לעבר השוטרים הנמצאים במתחם וכתוצאה מכך נפגעו שלושה שוטרים, שמקבלים כעת טיפול רפואי. בתגובה ירו השוטרים רימוני הלם לכיוון המתפרעים במטרה לפזר את ההפגנה. מהמשטרה נמסגר בתגובה: “המשטרה פיזרה את המתפרעים לאחור על ידי שימוש ברימוני הלם, בשל האלימות והסיכון כלפי השוטרים כאמור. בשעה זו, כוחות משטרה ערוכים במקום למניעת פגיעה בסדר הציבורי, בנפש וברכוש. נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא נאפשר ונפעל נגד אלימות מכל סוג שהיא כמו גם נגד כל ניסיון לפגיעה פיזית בשוטרים או אזרחים”.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *