"המטרה שלי היא להפוך את השחקנים הצעירים לטובים יותר בטווח הקצר"

מכבי חיפה הודיעה השבוע על מינוי חדש לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקות הנוער. מי אתה לואיס ויסנטר מתאו?

קבוצת מכבי חיפה הודיעה השבוע על מינוי של הספרדי לואיס ויסנטה מתאו, לתפקיד המנהל המקצועי של מחלקות הנוער, בחוזה לעונה הקרובה עם אופציה לעונה נוספת. הספרדי בן ה-34 פוטר לאחרונה מהאימפריה הספרדית ולנסיה ומאז היה בשיחות מתקדמות עם ראשי המועדון הירוק, שהוביל בסופו של דבר גם למינוי.

מתאו לא היה שחקן עבר, הוא התחיל את קריירת הניהול שלו באליקנטה הקטנה, שם גם הקים בית ספר לכדורגל. בשנת 2013 מונה כעוזרו של שחקן העבר רופטה בניהול מחלקות הנוער של ולנסיה. במרץ 2017 קודם לעמדת המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בוולנסיה.

מגיע לעשות סדר. מתאו
צילום: דוברות מכבי חיפה

ויסנטה נחשב לאיש מקצוע רציני ומוערך מאד בספרד, אחד שאוהב עבודה קשה לטווח ארוך ולא מאמין במזל.
תחת ידיו צמחו לא מעט כישרונות, שמהווים כיום חלק חשוב ומרכזי בקבוצה הבוגרת של ולנסיה, ביניהם הקשר קרלוס סולר, המגינים טוני לאטו וחוזה גאיה והקשר הקוריאני הצעיר לי קנגין.

"ויסנטה מתאו היה מוערך מאוד במועדון ועשה עבודה טובה, אבל בהחלטה לא ממש ברורה, החליטו להביא במקומו מנהל חדש ובעצם לסיים את התפקיד שלו", אמר השבוע העיתונאי המקומי פאקו גרסיה. "מדובר באדם שאוהב לעבוד קשה ולטווח ארוך, התוצאות שלו לא ייראו במיידי. הוא אדם שאוהב לתת קרדיט לאנשים שכבר עובדים במערכת, ככה שכרגע כל הצוות שעובד במועדון יישאר, משום שהוא מכיר טוב יותר את הכדורגל המקומי,ככה הוא עשה גם בוולנסיה".
לדברי גרסיה, כסף הוא לא הסיבה להגיע ללבו של מתאו, רק כי הארגון והסדר חשובים יותר. "הוא יכול להצליח גם במועדונים קטנים יותר, אבל לדעתי הסיבה שהוא מגיע לישראל, היא שהוא רצה הרפתקה חדשה. "אני מצפה שהוא יצליח בישראל, יש לו המון ניסיון, הוא פתוח ללמידה ולעולם הגדול ובניגוד להרבה ספרדים הוא גם יודע טוב אנגלית, אבל בכדורגל אין דבר כזה 100 אחוזים", סיכם גרסיה.
בראיון שנתן לאחר מינויו באתר הרשמי של ולנסיה, אמר מתאו: "המטרה שלי היא להפוך את השחקנים הצעירים לטובים יותר בטווח הקצר, ובטווח הארוך להביא אותם למוכנות לקבוצה הבוגרת. התחלנו תוכנית עבודה ברורה ונמשיך אותה, המטרה שלנו שבסופו של התהליך האקדמיה תהיה הטובה ביותר בספרד. התוצאות שלנו לא חשובות, אלא הדרך, המטרה שלנו היא, שכל ילד שמגיע אלינו בגילאי 6-10 ולא משנה אם הוא מאליקנטה או מדריד, יגשים את השאיפה שלו להיות כדורגלן מקצוען. נשמח אם זה יהיה אצלנו, אך זה בסדר אם זה יקרה גם במועדון אחר".

את אותם הדברים הוא מגיע בקרוב לעשות במחלקת הנוער של מכבי חיפה.

אודות טל גורן

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *