המצטיינות של מד"א

בטכס חגיגי שנערך לכבוד העובדות והמתנדבות המצטיינות של מגן דוד אדום לשנת 2018 ע"ש נח מוזס ז"ל זכו 25 עובדות ומתנדבות במד"א מרחבי הארץ בתואר ההצטיינות על פעילותן הבלתי נלאית להצלת חיים. בין הזוכות גם נציגות מהקריות, חיפה ונשר.

שרית פסטרנק. צילום: דוברות מד"א

שרית פסטרנק, 31,  מקרית מוצקין, עובדת במגן דוד אדום במחלקת ההדרכה הארצית. במסגרת פעילותה לאורך השנים פעלה לשיפור השירות הניתן לקהילה הרפואית ולציבור הרחב ולחיזוק הקשרים עם לקוחות ההדרכה של מד"א. בנוסף, שרית תמיד נכונה לעזור לחבריה לעבודה ולממונים עליה, בכל עניין מקצועי או אישי, והיא אהובה על כל חבריה לעבודה שרית התגייסה ללוות את חברתה לעבודה שחלתה במחלה קשה, על חשבון ימי חופשתה וזמנה הפרטי. שרית היא עובדת מקצועית, מסורה, יוזמת, אקטיבית וייחודית.

דינה כהן. צילום: דוברות מד"א

דינה כהן, 57, מחיפה, הוסמכה כחובשת במגן דוד אדום בשנת 2013 ומאז משמשת כחובשת וכנהגת אמבולנס במרחב. בשנת 2016 עברה בהצלחה קורס חובשים בכירים. דינה הייתה חברה בוועד מתנדבים בוגרים סניף חיפה ובוועדת משמעת במרחב. לאחרונה הוסמכה דינה לנהיגה על ניידות טיפול נמרץ, והיא מבצעת משמרות על ניידות הטיפול הנמרץ במרחב. בזכות אופייה הנעים, אדיבותה, מסירותה, האכפתיות שלה והירתמותה לכל משימה, זוכה דינה להערכה רבה מצד צוותי המרחב, הנהלת המתנדבים והנהלת המרחב.

יוליה מלמוד. צילום: דוברות מד"א

יוליה מלמוד, 24, תושבת נשר, החלה את דרכה במגן דוד אדום לפני כעשר שנים כמתנדבת נוער וכבר אז התבלטה ביכולותיה הארגוניות והחברתיות. התפתחותה במגן דוד אדום הייתה מהירה וברורה לכל, ובתוך זמן קצר סיימה את הכשרתה כחובשת בכירה, קצינת משמרת במוקד החירום והמבצעים ונהגת אמבולנס. בנוסף, יוליה משמשת כאחראית כוננים מרחבית, תפקיד אותו היא מבצעת באופן ראוי להערכה. לצד מקצועיותה הבלתי מתפשרת, יוליה נרתמת לסייע במשימות התנדבותיות למען הקהילה, וכן עומדת לצד חבריה לעבודה בסבלנות, מסירות ונאמנות.

מנכ"ל מד"א אלי בין, אמר בטכס: ״כשאני רואה את הנשים הרבות במגן דוד אדום, שהן גיבורות אמיתיות, אני מסתכל לאחור ורואה את דמותה של אימא שלי, הגיבורה שלי. אימי הייתה קמה כל בוקר מחדש, ומביאה פרנסה הביתה, כדי שלנו, ילדיה, לא יחסר דבר. אני מעריץ את אימי ואת דמותה הנשית. כאן במגן דוד אדום יש הרבה גיבורות. כל אישה במגן דוד אדום התקדמה בזכות עצמה, וכיוון שהיא ראויה. כוחו של מד"א טמון בהון האנושי המרכיב אותו. כמנכ"ל הארגון חשוב לי לומר כי זהו יום חגיגי עבור הנשים המצטיינות, אבל אנחנו בהנהלה רואים את ההצטיינות מידי יום וליל".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

הפתרונות הדיגיטליים שישדרגו לכם את היום־יום

בני האדם המציאו לאורך ההיסטוריה אין־ספור המצאות מדהימות שכל מטרתן הייתה לשפר את איכות חיינו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *