"המשרד להגנת הסביבה מוכיח עד כמה הוא מנותק מהמציאות"

את הדברים מסרו הבוקר מארגון מגמה ירוקה, בתגובה על דוח המשרד להגנת הסביבה שפורסם הבוקר ובו דוח סיכום לתוכנית הפחתת זיהום אוויר במפרץ חיפה

"המשרד להגנת הסביבה מוכיח פעם אחר פעם עד כמה הוא מנותק מהמציאות בכל מה שקשור להגנה על הסביבה", אמרו הבוקר בארגון מגמה ירוקה, בתגובה לפרסום של המשרד להגנת הסביבה, על הפחתת זיהום אוויר במפרץ חיפה. "מקריאת דוחות המשרד השונים, המורים על הפחתה, לכאורה לאורך שנים, היינו מצפים להרגיש שיפור באיכות האוויר, ירידה ניכרת בכמות החולים במחלות נשימתיות בקרב תינוקות ועוד. הדוח החדש מלמד כי עיקר ההפחתה נובעת מסגירת מפעלים, וזו הוכחה לרגולציה הכושלת", נמסר מארגון מגמה ירוקה. "מציגים דוח יפה לצורכי הישרדות, כשבפועל בבז"ן נרשמו עליות בפליטת חומרים אורגניים נדיפים וחומרים מסרטנים. כשהייתה למשרד הזדמנות ליישם את צו 45 ולסגור מתקנים על מנת לעצור את פליטות הבנז"ן, בחרו להשתפן ולהמשיך לאיים. המשרד להגנת הסביבה הולך שני צעדים לפנים ושלושה לאחור ובמקום להילחם במפעלים הוא שולח את סמנכ"לית תעשיות לחזית, לספר לציבור על ה"שיפור".
עוד נמסר מהארגון, כי ארגוני הסביבה ותושבי מפרץ חיפה כבר לא ממתינים לדוחות של המשרד להגנת הסביבה כדי לדעת מה מצב הזיהום במפרץ. "אין לנו צורך בעוד דוחות מניפולטיביים. קיבלנו די מהם. כעת אנו דורשים מעשים! תושבי מפרץ חיפה וראשי הערים מבינים שאפשר אחרת, שזו לא גזרת גורל ושאי אפשר לסמוך יותר על הבטחות של המשרד להגנת הסביבה והמפעלים. הציבור התעורר לאחר שנים של פגיעה ודורש את השינוי באופן תקיף ומידי. אנחנו דורשים את פינוי התעשייה הפטרוכימית מלב מטרופולין חיפה ואישור תכנית "צפון ירוק" של רשות מקרקעי ישראל באופן מיידי".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קרית ביאליק נצבעה כתום

ביום המיחזור של ישראל שחל ביום שלישי (17.12) החלה עיריית קריית ביאליק לפזר ברחבי העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *