העתיד כבר כאן, עמדת טעינה לרכב חשמלי בכל בית!

העתיד כבר כאן, עמדת טעינה לרכב חשמלי בכל בית!

ישראל מתחשמלת וזו כבר עובדה

זוכרים את הביטוי "כל בית צריך מרפסת"? נתוני מסירת הרכבים החדשים בישראל של השנה וחצי האחרונות, מרגע היציאה ממשבר הקורונה, מעידים כי בקרוב הביטוי הנכון צפוי להיות כל בית צריך עמדת טעינה לרכב חשמלי. הנתונים מצביעים על כך שבמהלך שנת 2022 כ 6% מהרכבים החדשים שעלו על כבישי ישראל הינם רכבים חשמליים, בין אם מנוע חשמלי מלא ובין אם היברידי. בחינה של הרגלי הצריכה של הישראלים מצביעה על תלות גבוהה בשימוש ברכב פרטי, מסיבות של נוחות ומסיבות של מענה פחות טוב מבחינת תחבורה ציבורית. העובדה כי רכבים חשמליים זוכים למיסוי רכישה נמוך ולהטבת שווי שימוש לעת עתה לצד העלייה במחירי הדלק מובילה את הישראלים לבחירה ברכבים חשמליים, בעיקר בשיקולים של חיסכון.

ומה עם עמדת הטעינה לרכב חשמלי?

כניסת הרכבים החשמליים למדינות אירופה לוותה בהקמת תשתיות נרחבות של עמדות טעינה לרכב חשמלי, בישראל כפי שמתבטא גם בתחומים אחרים המדינה מפגרת מבחינת העמידה ביעד עמדות טעינה. המטרה הייתה לבצע פריסה של 2500 עמדות טעינה לרכבים חשמליים ברחבי הארץ עד לסוף שנת 2020 אולם בפועל מספר העמדות בתמיכת המדינה עומד על 1500 בלבד. בשעה שמספר הרכבים החשמליים על כבישי המדינה עולה ומספר עמדות הטעינה במרחב הציבורי אינו עולה בהתאמה, התשובה הברורה היא ביקוש הולך וגובר בהתקנה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי או שימוש בגבל טעינת רכב חשמלי כדי לתת מענה וליהנות מן הרכב.

מכשול הטעינה? זה הזמן לדאוג לעמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

מחסור בעמדות טעינה בשטחים ציבוריים ועלויות טעינה יקרות במתחמים פרטיים מובילים למסקנה כי במידה ואין לכם שקע טעינה בעבודה או עמדת טעינה ביתית לרכב החשמלי שלכם, כנראה שבשלב זה לא מומלצת בחירה ברכב חשמלי עבורכם. העלייה בביקושים הובילה למודעות הולכת וגוברת בהתקנה של עמדת טעינה רכב חשמלי בחניות הפרטיות, כל יכול כל בעל רכב להטעין את הרכב שלו באופן מלא וליהנות משימוש מלא ברכב שלו. אך כיצד ניתן להבין איזו עמדת טעינה לרכב חשמלי היא מומלצת? עמדת טעינה חשמלית מומלצת היא AC, כאשר היתרון המרכזי שלה הוא טעינה מהירה של 4-5 שעות. העמדה מותקנת במרבית המקרים על עמוד או על קיר (במידה וקיים קיר צמוד בחניה הפרטית) כאשר עמדת הטעינה מחוברת לרכב באמצעות כבל טעינה רכב חשמלי מסוג Type 2.

מה אתם צריכים לדעת על עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי?

חשוב שלא להתפשר בעת רכישה והטענה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, כמובן שעליכם לקחת בחשבון את כל מה שדרוש על מנת ליהנות בצורה מלאה מן הרכב החדש שלכם. ישנן לא מעט עמדות טעינה לרכבים חשמליים שאותן ניתן להתקין בחניה הפרטית, הן מגיעות עם כבל טעינה לרכב חשמלי ועם תקופות אחריות שונות האחת מן השניה. תמיד מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי והתאמה אישית הן לצרכים שלכם והן למיקום ומרחק החניה מרשת החשמל ואפשרויות החיבור של עמדת הטעינה הביתית ללוח החשמל אצלכם בבית או בחניה המשותפת של בניין המגורים שבו אתם חיים. את ההתקנה חובה לבצע על ידי חשמלאי מוסמך!

התאמה בין הרכב שלכם ובין עמדת טעינה רכב חשמלי

ישנן עמדות הטענה המיועדות להטענת רכבים היברידים, כלומר רכבים המשלבים בין מנוע חשמלי ובין מנוע בנזין ועמדות הטענה המיועדות לרכבים המצוידים במנוע חשמלי בלבד. עמדות טעינת רכב חשמלי מומלצות מגיעות עם אחריות למשך תקופות הנעות בין 2-4 שנות אחריות, תלוי בעמדה וביצרן והן מצוידות במרבית המקרים בכבל טעינה באורך 5 מטר.

היכן מומלץ לרכוש את עמדת הטעינה לרכב החשמלי?

מומלץ תמיד לרכוש עמדת טעינת רכב חשמלי במקום בו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי והתאמה לצרכים ולסוג הרכב הספציפי שרכשתם. בהלב"ץ המרכז לחומרי בניין ואספקה טכנית, תוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי, בחירה מבין מגוון עמדות טעינה אפשרויות ואף בעמדות טעינה חכמות לרכבים חשמליים לרבות כל הציוד הנלווה כדוגמת מטען לרכב חשמלי, כבל טעינה ואפילו פחת עבור ארונות החשמל. את הרכישה תוכלו לבצע במקום או באמצעות הזמנה באתר האינטרנט של החברה.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *