העתיד של אפליקציות התשלום בישראל

האופן בו משלמים על שירותים בישראל עומד לעבור מהפכה

בעבר, התשלום על שירותים, בין אם על מוצרי מזון, בילויים או טיולים, בוצע באופן כללי בעזרת כסף מזומן. לאחר מכן, החלו פתרונות סליקה מתקדמים יותר באמצעות כרטיסי האשראי, עמם אפשר לשלם כמעט בכל מקום. היום, השלב הבא במהפכת התשלומים הגיע, תשלום באמצעות אפליקציות. הצורך באפליקציות תשלום נולד מכך שהיום כמעט לכל אחד פלאפון חכם, המכיל מידע רב על המשתמש מה שהופך את התשלום למאומת בקלות רבה יותר. בנוסף, הצורך לשלם על שירותים שונים דרך הפלאפון, הופך אותו הלכה למעשה לאמצעי תשלום המסתמך על כרטיס האשראי האישי. הכניסה של ארנק דיגיטלי ושאר אפליקציות התשלום הולכת לשנות זאת, ולאפשר תשלום ישיר דרך הסלולארי, בלי צורך בכרטיס אשראי נלווה.

מהם היתרונות של אפליקציות התשלום?

לשימוש בפלאפונים כאמצעי תשלום לכל דבר ועניין עשויות להיות השלכות אדירות על חיינו. מצד אחד, העובדה שאמצעי התשלום מכיל מידע אישי רב מעלה חששות לגבי פרטיות המשתמשים באפליקציות, כאשר ישנה אפשרות למעקב צמוד מאוד על ידי פריצה לשרתי הפלאפון. עם זאת, ארנק דיגיטלי מציע יתרונות רבים, שאי אפשר להתעלם מהם. יתרונות אלו כוללים בין השאר:

  • נוחות: היום אופן התשלום משתנה בין שירותים. על נסיעה בתחבורה ציבורית למשל, עלינו לשלם בעזרת כרטיס ייעודי אשר מכיל את פרופיל ההטבות והמחירים האישי שלנו. כאשר ארנק דיגיטלי יחליף זאת, לא יהיה יותר צורך בטעינה של כרטיס ההטבות שלנו, ולא נהיה חייבים לזכור לקחת רב קו.
  • שליטה על הוצאות: העובדה שכל התשלומים שלנו יתבצעו ממקום אחד, ממסך הפלאפון שלנו, ולא יתפצלו בין המוני כרטיסים, תאפשר שליטה על חשבונות ההוצאות. השליטה על ההוצאות תאפשר חיסכון חכם יותר, והבנה מעמיקה יותר של החיובים החודשיים בחשבון הבנק.
  • שימוש בשירותי רכישה אינטרנטיים: היום חלק גדל והולך מהמסחר עובר לזירה המקוונת. השימוש בפלאפונים כאמצעי התשלום ואמצעי ההזמנה יקלו על ההזמנות משמעותית, מאחר ולא נצטרך להכניס פרטי כרטיס אשראי. כל האבטחה תתקיים למעשה במקום אחד.

החוק החדש מסדיר את השימוש באפליקציות

כדי להכין את הציבור והבנקים לכניסת הארנק הדיגיטלי, החלו בממשלה בחקיקת חוק המסדיר את השימוש בו ובשאר אפליקציות התשלום. ארנק דיגיטלי הוא פתרון נהדר לזמנים המודרניים, אך השימוש בו מחייב רגולציה ייעודית שתבטיח שמירה על ביטחון הלקוחות. חלק מהדברים אשר החוק החדש מסדיר כוללים:

  • אופן ההצגה: על פי החוק החדש, כל החשבונות הנמסרים מהארנק הדיגיטלי חייבים להיות ברורים, ולהיכתב בשפה נגישה ופשוטה להבנה, לכל הלקוחות.
  • חובת הבנקים: על פי החוק החדש הבנקים חייבים לגבות את התשלום בעזרת ארנק דיגיטלי. הבנקים לעיתים נמנעים מכך מאחר ויש להם שותפויות עם חברות אשראי, ולכן משתלם להם לשמור על צורת התשלום המסורתית.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

בקרי PLC (Programmable Logic Controllers) הם המרכז החיוני בתעשייה האוטומציה ובשליטה במערכות מכניות רבות. מדובר במכשירים אלקטרוניים מתוכנתים המשמשים לבצע משימות של שליטה, ניטור וניהול בתהליכים תעשייתיים רבים. במאמר זה, נביא לך מבט עמוק על התפקיד, היישום והפוטנציאל של בקרי PLC.

ייעול העבודה ע"י טכנולוגיה מתקדמת

מהם בקרים מתוכנתים PLC ובמה הם עוזרים? בקרי PLC (Programmable Logic Controllers) הם המרכז החיוני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *