הפועל חיפה לאן / ברק יהב

הוא חזר כדי להישאר

הוא חזר. ברק יהב
צילום: עצמי

הוא חזר. באימון פתיחת העונה של הפועל חיפה, היה שחקן אחד שחזר ונראה שהפעם הוא חזר כדי להישאר, מהראן לאלה. ככל הנראה אם לאלה ירשים את סילבס בתקופת המבחן שלו בהפועל חיפה, הוא יחתום וישאר לעונת פרישה בקבוצת נעוריו. לאלה רוצה לסיים את הסיפור שלו ככדורגלן מכבד ומקצוען שכובש שערים בצרורות ולא בתור כדורגלן שנאשם בשימוש בחומרים אסורים.

לאלה נכשל בבדיקת סמים שגרתית מטעם ההתאחדות לכדורגל, במשחק האחרון של הפועל חיפה מול הפועל כפר סבא במסגרת הפלייאוף התחתון בעונת המשחקים 2016-17. בית הדין של ההתאחדות דרשו כי השחקן יהיה מורחק מהמגרשים לארבע שנים, כאשר עונש זה עלול היה להוביל לסיום הקריירה שלו. בהכרעת הדין, הדיין גיורא לנדאו מבית הדין של ההתאחדות, קבע כי השחקן מושעה מכל פעילות במסגרת ההתאחדות לכדורגל כולל אימונים. אולם, לכל אורך ההשהייה לאלה שמר על מקצועיות ואף התאמן באופן פרטי ושיחק בליגת הוותיקים מחוז צפון. המקרה של לאלה לא היה היחיד בפרשיות החומרים האסורים. הפרשה השנייה הייתה בתחילת עונת המשחקים 2017-18 כאשר שיר צדק, בלמה של הפועל באר שבע, הורחק מהמגרשים לשמונה חודשים לאחר שנמצאו חומרים אסורים בבדיקת השתן שביצע לאחר משחק הקבוצה במסגרת הליגה האירופאית.

יואב כץ אשר מעריך מאוד את לאלה בתור שחקן ובתור בן אדם הזמין אותו לפתיחת האימונים של עונת 2019-20 וזאת בידיעה כי הוא יכול לתרום לחדר ההלבשה והמבחן יהיה התרומה המקצועית של מהראן לקבוצה. מהראן שמחשיב את הפועל חיפה בתור קבוצת הבית שלו חיכה לסיום ההשהיה ולפתיחת האימונים של הקבוצה וזאת בכדי לחזור ובגדול.

חזר כדי להישאר. מהראן לאלה
צילום: חגית אברהם

לאלה יצטרף בעונה הקרובה לשחקני הבית האחרים שחזרו הביתה כל אחד בתורו או ששמרו אמונים למועדון: גילי ורמוט, עדן בן-בסט (שחזר לאחר שחתם על חוזה לשנתיים עם אופציה לעונה), גל אראל, לירן סרדל. גרעין זה של שחקני בית יצטרך להתגבש לתלכיד איכותי עם שחקני הרכש והזרים החדשים כדי להצדיק את האמירות של כץ להתברג השנה בפלייאוף העליון אותו המועדון פספס בעונה שעברה.

הרומן של הפועל חיפה עם שחקני בית בוגרים שגדלו במועדון מסרב להסתיים והנה עוד שחקן שגדל במועדון מעוניין לשוב וזאת לאחר שנקלע לפרשה שהשאירה אותו בבית. הפעם לאלה רוצה להוכיח לאוהדי הכדורגל כי לא שכח לשחק כדורגל ויותר מכך לא שכח להבקיע שערים עבור קבוצת נעוריו.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *