הפיצוץ בחיפה: "נאבקים על חיי הפצועים"

שני פצועים אנוש הגיעו אל בית החולים חיפה, כתוצאה מפיצוץ מכונית בה ישבו בשדרות הנשיא במרכז הכרמל. על פי החשד, הפיצוץ יועד לחסל את אחד מיושבי המכונית, עבריין המוכר למשטרה

קצת לפני השעה 13:00 בצהרים רכב התפוצץ בשדרות הנשיא, סמוך לקפה הבנק בחיפה ועלה באש. ראשון למקום, הגיע מתן אופנהיימר המתגורר בסמוך ומשמש כחובש בכיר במד"א.

זירת הפיצוץ. (צילום: איחוד והצלה)

״שמעתי פיצוץ עז, ניגשתי לחלון וראיתי רכב שמעלה עשן סמיך, רצתי למקום והבחנתי בגבר ואישה ששכבו מחוץ לרכב", סיפר אופנהיימר. לדבריו, בשטח נמצאו גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם, שניהם בהכרה, אך סובלים מפגיעות קשות בגפיים.

"הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח ולאחר מכן, הם פונו בדחיפות לבית החולים כשמצבם קשה. בנוסף טיפלנו בשלושה נפגעי חרדה שהיו עדים לאירוע ופינינו אותם להמשך טיפול בבית חולים", הוסיף אופנהיימר.

למקום הגיעו כוחות הצלה רבים, ביניהם פארמדיקים וצוותים רפואיים של איחוד והצלה, מד"א ומשטרה. שוטרי תחנת חיפה, ביניהם גם חוקרי הזיהוי הפלילי וחבלני המשטרה, סרקו את השטח ואספו את הממצאים הנדרשים לצרכי חקירה. בירור העלה כי הפצוע במכונית הוא עבריין מוכר מהקריות, שרק לפני כחודש ניצל מניסיון פיצוץ של רכבו בעיר אילת. יחד איתו הייתה חברתו, תושבת בת ים. על פי החשד הפיצוץ הוא חלק מסכסוך עבריינים. בשל אופי האירוע, הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן, היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה.

ד"ר האני באחוס (צילום: רמב"9)

מנהל מערך טראומה בבית החולים רמב"ם ד"ר האני באחוס מסר לפני שעה קלה: "קיבלנו שני פצועים קשים עם פגיעות גפיים קשות מאוד, שהוגדרו על ידי צוותי מד"א כפצועים אנושים. אנו נלחמים על חייהם. אחד מהפצועים בחדר ניתוח והשני עדיין בטיפול במיון ותוך זמן קצר יעלה לחדר ניתוח להמשך טיפול".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *