הפנים החדשות של חו"ל – עובדות שחשוב לדעת לפני שמתכננים לטוס

הקורונה שינתה סדרי עולם ואחד התחומים המשמעותיים ביותר בסדר העולמי החדש הוא ענף התיירות. אז אם יש לכם כוונות להמריא מכאן ליעד כזה או אחר, לצורך חופשה או לעסקים – בכתבה זו נפרט כמה עובדות חשובות שעליכם לדעת

דו"ח שפורסם על ידי האו"ם כבר בחודש יולי 2020 חשף כי הפסדי ענף התיירות עקב הקורונה חצו את רף ה-1.2 טריליון דולר, או במילים אחרות כ-1.5% מהתוצר העולמי. נכון שהקורונה שינתה סדרי עולם, אבל אין ספק שאחד התחומים המשמעותיים ביותר שנפגעו הוא ענף התיירות.

הבעיה היא שרובנו התייחסנו למשבר בענף התיירות בתור בעיה של סוכנויות הנסיעות, מדריכי הטיולים וחברות התעופה בלבד. בפועל, כל אחד ואחת מאיתנו צפויים להרגיש את השינוי. למעשה, מדובר על הענף שהיה הראשון להיפגע ואף צפוי להיות האחרון שיתאושש.

אז אם אתם מתכוונים להמריא מכאן ליעד כזה או אחר, בין אם לצורך חופש או לעסקים, יש כמה דברים שחשוב לדעת ולקחת בחשבון:

1. בידוד, תעודת מתחסן/מחלים וכניסה לישראל

הדברים שאותם הכי חשוב לדעת קשורים לאופן שבו מתנהלים בגבולות ישראל. קודם כל, כל מי ששב לארץ מחו"ל עדיין צריך נכון לאפריל 2021 להיכנס לבידוד ביתי. במידה ואין לכם אפשרות לבצע את הבידוד בבית, אתם תהיו מחויבים לשהות במלונית מטעם המדינה.

החדשות הטובות הן שבעלי תעודת מתחסן/מחלים שהונפקה על ידי משרד הבריאות פטורים מבידוד – אך הם כן צריכים לבצע בדיקת קורונה בטווח של 72 שעות לפני החזרה לארץ. מבחינתכם, המשמעות היא תכנון מתאים של מסלול הטיול ובדיקה מראש איפה אפשר לעשות בדיקות כאלה ועוד לקבל תשובות בזמן.

חוץ מזה, הכניסה לישראל בינתיים מותרת למחזיקי דרכון ישראלי בלבד. מה זה אומר? שעכשיו הרגע לבדוק האם הדרכון בתוקף. חוץ מזה, לצורך עלייה לטיסה לישראל תתבקשו למלא הצהרת בריאות ולהציג את התוצאה השלילית של בדיקת הקורונה.

2. ביטוח מתאים

כיסוי ביטוחי למקרה של ביטול טיסה בגלל התפרצות מחודשת של נגיף קורונה יכול לחסוך לכם כסף ודאגות. גם אם עד היום לא ממש השקעתם בקריאת הפרטים הקטנים של פוליסת ביטוח הנסיעות, בשנת 2021 וככל הנראה גם בשנים הבאות – לא ממש יש לכם ברירה.

המטרה של ביטוח מתאים היא להגן עליכם אם המדינה הירוקה שאליה תכננתם לטוס, לפתע תהפוך להיות אדומה. אם יהיה לכם כיסוי במקרה של ביטול הטיסה או קיצור החופשה, תוכלו לקבל פיצוי מחברת הביטוח גם על רקע מגפת הקורונה.

מבחינת מדינות שמקבלות כניסת ישראלים, הרשימה כל הזמן מתעדכנת ואפשר לעקוב אחריה באתר משרד הבריאות. עם זאת, האחריות על בדיקת המגבלות היא שלכם בלבד.

3. אמצעי תשלום גמישים

גמישות היא מילת המפתח. זה מתחיל בשמירה על ההנחיות לפני שיוצאים מהארץ, בתכנון מסלול שלא אמורה להיות בעיה לחרוג ממנו אם יש התפרצויות של הנגיף בערים שונות ביעד שבו נוחתים ובהתאמת אמצעי התשלום לאופי החופשה. ספציפית עבור המשפחה שלכם, כדאי למשל לצאת לחופש גם עם מזומן וגם עם כרטיס אשראי בינלאומי במסגרת מתאימה שמאפשרת להתמודד עם הוצאות בלתי צפויות.

ככל שאמצעי התשלום שיעמדו לרשותכם יהיו גמישים יותר, כך יעלה הסיכוי שתוכלו לחזור הביתה בשלום. במקרה של דילמה או התלבטות, אפשר גם להתייעץ עם נציגי סוכנויות נסיעות ומדריכי טיולים מנוסים. כמו כן, חשוב לשמור בהישג יד מספרי טלפון של רשויות הבריאות, בתי החולים ומוקדי רפואה במדינת היעד.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *