הקלות הבלתי נסבלת של הרעש

בתקופה האחרונה מתלוננים תושבי קרית חיים על רעש בלתי נסבל של מטוסים קלים שחגים כל שעות היום מעל השכונה. חברת המועצה הילה לאופר בשאילתא לעירייה: "האם בכוונת העירייה לסייע לתושבי קרית חיים מול המטרד הקשה הזה"

"השבועות האחרונים הם בלתי נסבלים", אומרת תושבת קרית חיים, "הבית השקט שלי הפך למקום רועש, בכל שעות היום טסים מטוסים קלים מעל הראש שלנו וזה הפך לבלתי נסבל".

האם העירייה תאכוף. הילה לאופר
צילום: דורון גולן

זה כמה חודשים שהרכבת האווירית הממריאה ונוחתת בשדה התעופה בחיפה, אינה נחה. בכל שעות היום חגים מטוסים קלים מעל קרית חיים והרעש שלהם מפר את שלוות השכונה. אולי זו העובדה שסגירתו של שדה התעופה בן דב, הביאה עשרות מטוסים קלים לשדה התעופה בחיפה, וזה עוד בטרם יועברו אליו הטיסות משדה התעופה בהרצליה.

חברת מועצת העיר מטעם סיעת הירוקים, תושבת קרית חיים הילה לאופר, הגישה שאילתא למועצת העיר העוסקת ברעש המטוסים. "מזה כחודש שחיינו הפכו בלתי נסבלים, עקב תנועה מוגברת של מטוסים קלים, החל משעות הבוקר המוקדמות הרעשים מתחילים ואינם פוסקים עד רדת החשיכה", כתבה לאופר. "באמצע שבוע, לעובדים בינינו, הרעש פחות מורגש, אך בסופי שבוע, חגים, או ימי מחלה, הנוכחות בבתים בלתי נסבלת, כאשר הדרך היחידה לפתור את בעיית הרעש היא לייצר רעשים אחרים כמו מוזיקה רועשת, הפעלת שואב אבק או סגירה הרמטית של כל חלונות הבית והפעלת טלוויזיה בווליום גבוה במיוחד. כמובן שישנן אוכלוסיות של אנשים מבוגרים, חולים, אימהות לתינוקות שנולדו וזקוקות לשקט ומנוחה, כמובן תינוקות שגם זקוקים לשקט ואין להם את הפריווילגיה של לא להיות בבית ובאזור".

באמצעות השאילתא, לאופר שאלה אם עיריית חיפה מודעת לעלייה בתדירות ההמראות והנחיתות מהשדה ואל השדה. עוד שאלה לאופר אם עיריית חיפה מתעלמת מפניות תושבים שמנסים לקבל תשובות לגבי מטרד הרעשים וציינה כי פנו אליה תושבים שלא קיבלו מענה מעיריית חיפה. עוד שאלה לאופר, אם העירייה שאמונה גם על ייצוג תושביה, בודקת אם המטוסים טסים כחוק בנתיבים המיועדים להם והאם יש אכיפה כלשהי, והאם בכוונת העירייה לסייע לתושבי קרית חיים מול המטרד הקשה הזה.

"ידוע לנו כי השדה למטוסים קלים של הרצליה עובר לחיפה, האם ידוע לעירייה מתי הוא עובר והאם זה מקובל על קברניטי העירייה?", שאלה לאופר, "ידוע והוכח כי מפגעי רעש סביבתי כגון רעשים חזקים ובלתי פוסקים של מטוסים, גורמים לבעיות בריאותיות כגון מחלות של כלי דם, עלייה בלחץ דם ועוד. מי הגוף שאליו אמור לפנות אותו תושב שלקה במחלה שנגרמה עקב כך, האם זו הרשות?".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

תגובה אחת

  1. אחת שיודעת

    שיזמינו אליהם את שר התחבורה !! הוא זמין, וקשוב !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *