"הרגשתי שנולדתי מחדש"

הרופאים לא נתנו סיכוי לחיים לאשרת קדוש, שעברה תאונת דרכים קשה בגיל 14, אבל קדוש, שנלחמה בין חיים למוות חזרה משם מלאת תובנות של חוכמת נשים. אחר כך בא גם הספר. היום היא מדריכה ומלווה תהליכים רוחניים ויועצת נשים ברוח היהדות

אשרת קדוש גדלה במשפחה מסורתית, אבל כשהייתה בת 14, עברה תאונת דרכים קשה מאוד, שהציבה אותה בין חיים ומוות. הרופאים לא נתנו לה סיכויים רבים לצאת שלמה מהתאונה הקשה, אך בסופו של דבר היא הוגדרה כנס רפואי.

חוויתי יציאה מהגוף הפיזי. קדוש
צילום: מיכל אגוזי

היא איבדה את הזיכרון שלה לחלוטין ולאחר תהליך שיקום ממושך, הבינה שהיא נושאת חוכמה המחברת בתקשורת מאירת פנים ומאז היא עוסקת בלהפיץ את החוכמה הזו.
קדוש (43) מתגוררת בקרית טבעון, נשואה לנסי ואמא ליהב, נויה ויסמין. היא מדריכה ומלווה תהליכים רוחניים, יועצת נשים ברוח היהדות, מאמנת אישית, קארמה תרפיסטית ומומחית ליחסים בתוך המשפחה. היא פועלת בעיקר כדי להפיץ את הידע שהבינה שהיא נושאת, בלימודים לנשים, בהרצאות ואף בספר שכתבה ויצא לאור בשנה שעברה, הנושא את השם 'אהיה שלום'.
"בגיל 14 עברתי תאונת דרכים קשה שהותירה אותי שבורה פיזית ונפשית", היא מספרת השבוע, "איבדתי את הזיכרון, כך שלא ידעתי אם אני בן או בת, לא ידעתי לדבר. הפגיעה הייתה בכל הצד השמאלי, באונה השמאלית שאחראית גם על הדיבור. בנוסף נפגעתי ברגל, פגיעה שנשארה עד היום. תהליך השיקום המלא ארך כעשר שנים בהם למדתי את העולם מחדש, חוויתי את הפער בין החלק הפיזי לרוחני, עברתי מסע כואב, מרגש, מטלטל ומופלא עד לבנייתי מחדש, הרגשתי שנולדתי מחדש".
לדברי קדוש, כשהייתה בין חיים למוות, היא נחשפה לתקשורת מאירת פנים. "כשחזרתי לחיים התחלתי להבין שאני נושאת חוכמה ייחודית שהיא חוכמת חיבור, תקשורת מאירת פנים. יכולתי להיחשף אליה רק כשהייתי בממד אחר. כשלא הייתי כאן ועברתי את הסף, חוויתי יציאה מהגוף הפיזי, ראיתי שאני יכולה להמשיך בעולם ולא הגיע עדיין הזמן שלי למות, למרות שהפגיעות מהתאונה היו קשות מאוד. הבנתי שזה כמעיין מתבגר של חוכמת נשים שמתאימה לדור ולתקופה, כאשר הצורך הוא להבין איך אנחנו יכולות לשמר את חוכמת הנשים הייחודית בימינו ולתת את הידע".
במהלך השיקום, היא מספרת שחוותה שבר עמוק של זהות, היו לה שאלות קשות ברומו של עולם, שאלות כמו מי היא ומה היא עושה בעולם. "אמא שלי ילדה שלוש שעות לפני התאונה, כך שלא יכלה להיות איתי הרבה בבית החולים. הבנתי שאנחנו הרבה יותר מגוף אחד, יש נפש, גוף רוחני ונשמה והתהליך של לאסוף ולבנות את עצמי מחדש נעשה בהשגחת הבורא. כל מערכת החשיבה, שנקראת עץ הדעת, טוב ורע לא היה בשבילי, הייתי צריכה ללמוד את זה מחדש. כשרוב המערכות היו בנויות מחדש בתוכי, הרהור הפך למחשבה שהפכה לרצון, רציתי להבין את עצמי מחדש. ראיתי שאין לי יכולת להתחבר לאף אחד, אם אני לא מדברת. כשהדיבור התחיל לחזור, לא הייתה לי שפה, המילים היו קופצות, כשרציתי לומר אני רוצה מים, יצא לי חתול ארבע וילון, לא יכולתי לבטא את הרצון שלי. ככה הבנתי כמה הרצון חשוב. בעזרת קריאה של ספרים והדרכה פנימית הצלחתי לשלב בין הנשמה לגוף, בין האור לכלי".

יש הכל אבל אין כלים לשפע

אחרי שהבינה שיש לה ידע מעולם של מעבר, הבחינה שנולדה בה היכולת לראות דברים נסתרים. "ראיתי מי בהריון עוד לפני שהיא ידעה על כך, ואיך ייראה הוולד", היא אומרת, "הבנתי שאני צריכה לווסת את הפתח הזה שרואה הכל, כדי להצליח לחבר את הכל בשפה פשוטה שאוכל להעביר הלאה. הבנתי שיש לי יכולת ריפוי וידע קדום שחשוב לתקופה הזו. הבנתי שהאישה היא הבריאה הכי יפה, חכמה, משודרגת והכי נעלה והמציאות מציירת את האישה ומשקפת אותה בצורה שלא דומה לפוטנציאל ולתכלית שלשמה היא נבראה. יכולתי להבין את הפער הזה שיוצר משבר מאוד גדול אצל כל אישה, שמסתובבת עם דימוי עצמי נמוך ונופלת למקומות של דיכאון והתפרצויות כעס, שהדיבור של נשים לא מניע לפעולה. אישה בבית יכולה לדבר הרבה פעמים, אבל התחושה היא שלא שומעים אותה, אז היא לוקחת על עצמה תפקידים נוספים ונמצאת בתחושה של שעבוד".

תקשורת מאירת פנים. קדוש
צילום: מיכל אגוזי

לדברי קדוש האישה נלקחה ממקום חלש אחד למקום חלש אחר. היא טוענת שהתנועה הפמיניסטית לקחה את המודל הגברי החזק וייחסה אותו לאישה,  שצריכה להתמודד עם תפקידים רבים שיש לה. "יש הרבה דיס תקשורת, האישה נמצאת בחוויה של תסכול בבית, ובעבודה. האישה צריכה למצוא את כוחה מחדש. המלכות של האישה היא מלכות הדיבור. כשהבנתי את זה התחלתי לכתוב את הספר 'אהיה שלום', שמדבר את מסלול חיי. הספר מתאר את מודל המנורה, שהיא התקשורת מאירת הפנים, אותה אני מעבירה במעגלים וקורסים. 'אהיה שלום' הפכה לעמותה שמטרתה להפיץ את התקשורת הזו בקרב נשים נוספות, להעביר את האישה תהליך, שתתחבר לכוחות שלה ושתלמד לפתח אסטרטגיות שונות מול מערכות יחסים שונות שלה, הלימוד מלמד לשפר את מערכות היחסים".
לדבריה, מודל המנורה מחולל ניסים, וכשאישה לומדת לדבר לפי המודל, ניכרים שינויים במערכות היחסים שלה. "הלימוד הוא לימוד רחב, אני משלבת כלים פרקטיים וכבר בפגישה השנייה ניתן לראות תוצאות. לפי המודל בדיבור שנלמד, האישה לומדת לפנות מקום בשיח לנוכחות אלוקית שמתגלה במרחב, וכך הן זוכות לראות ניסים ונפלאות".
הרצון של קדוש לעורר תנועת נשים שתוביל את העולם לבניית ערכים חדשים, "הערכים של העולם הישן מתמוטטים. אנחנו נמצאים בתקופה שנקראת עקבתא דמשיחא, תקופה מלאת שינויים ומבוכה רבה, ישנם המון קונפליקטים, משבר זהות, המבנה המשפחתי משתנה, ההתקדמות הטכנולוגית לא הסבה לנו אושר כפי שהיה צפוי, יש הכל אבל אין כלים לשפע. כל אלה יוצרים בלבול ועצבות, ישנה התפרקות ובניית כלי מחדש שנקרא עם, ויציאה לעולם אחדותי. בעבודתי אני מלווה נשים לעבור את התקופה הזו ולהרחיב את הכלים שברשותן, הדיבור".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *