הרמטכ"ל: נעשה הכל לפגוע באויבנו

הדברים נאמרו בטכס שנערך בחיל הים שבו חולצו ציוננים לשבח ותעודות הערכה על פעילויות מבצעיות רבות במהלך השנה

בטכס שנערך בבסיס חיל הים בחיפה, העניק הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי ציון לשבח לקומנדו הימי של זרוע הים (שייטת 13) אות הערכה מטעם הרמטכ"ל לשייטת ספינות הטילים (שייטת 3) תעודות הערכה מטעם הרמטכ"ל לשייטת הצוללות ( שייטת 7) ולכוחות מסווגים נוספים בזרוע הים, להוקרה והערכה על שורת פעולות מבצעיות כחלק ממערכה שחיל הים מוביל בשנה האחרונה.

ספינת טילים סער 5 של חיל הים. צילום: דו"צ

הציון לשבח, אות ההערכה ותעודות ההערכה הוענקו ליחידות זרוע הים בשל סדרת פעילויות מבצעיות פורצות דרך, בה הפגינו עוז, נחישות, יצירתיות, קור רוח עילאי ובחדשנות מבצעית וטכנולוגית. ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, אמר בטכס שנערך אתמול בלילה: "בקצה נמצאים לוחמים שמסכנים את נפשם עבור בטחון ישראל ואלה לוחמי ומפקדי שייטת 13 .אני מבקש להודות לכם מעומק הלב. אני מאוד מאוד מעריך את מה שאתם עושים אני מאוד מאוד סומך עליכם גיליתם תושייה, גיליתם יוזמה, גיליתם נחישות. כשאני אומר נחישות זו לא עוד מילה מלקסיקון הפלקטים של קצינים מהסוג הזה, זו נחישות אמיתית – כי אם לא מצליחים בדרך אחת חוזרים אחורה ומצליחים בדרך שניה ואתם יודעים על מה אני מדבר והנחישות הזאת אפיינה לא רק אתכם אלא את החיל כולו. אני מאוד גאה בכם. גיליתם אומץ רב, מקצוענות ושניהם ביחד הובילו לתרומה ישירה לביטחון עם ישראל ולביטחון מדינת ישראל" עוד אמר הרמטכ"ל "צה"ל פועל ויפעל בכל הזירות באזור באוויר, ביבשה ובים ויעשה הכל לאל ידו לפגוע באויבים שלנו ולשבש את דרך הפעילות שלהם".

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט: "סוד העוצמה הימית הוא בחיבור בין חוד החנית, לוחמי שייטת 13 ,שזה עתה קיבלו את הציון לשבח, לאחר שפעלו בנחישות, בקור רוח, בתחכום, ביצירתיות ובתעוזה, לזרוע הארוכה שלנו מעל המים- שייטת ספינות הטילים. שייטת הסטי"לים שזכתה לאות הערכה על אלפי שעות ים בינות לגלים, במרחבי הימים, בדרום ובצפון פעלה בצורה נחרצת, חדה ומדויקת בהובלת הכוחות ליעדם המבצעי. חשוב לא פחות, החיבור לזרוע הארוכה מתחת למים – שייטת הצוללות שפעלה בחשדנות, בהתאמה לאתגרים, במקצועיות יוצאת דופן ובמסירות רבה. חשוב כי נמשיך לפעול בענווה ובצנעה, נסתרים מן העין, בדיוק באופן בו עשינו זאת עד כה".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *