השוטר היורה שוחרר למעצר בית

בבית משפט השלום בחיפה הסתיים כעת דיון בעניינו של השוטר שירה בסלמון טקה. נציגת מח"ש הודיעה כי החקירה הסתיימה והתיק הועבר לפרקליטות, תחת סעיף המתה בקלות דעת

בבית משפט השלום בחיפה הסתיים לפני זמן קצר דיון בעניינו של השוטר, שירי מאקדחו הרג את סלמון טקה מקרית חיים. חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) שאחראים על החקירה, אמרו בתחילת החקירה כי אין להם כל התנגדות שהשוטר ישוחרר למעצר בית, במגבלות שונות ובתנאי שיגיע, בכל זמן שיידרש לחקירה וצו איסור יציאה מהארץ עדיין תלוי נגדו.

אין עוד סעיף הריגה. עו"ד יאיר נדשי
צילום: אבירם פישר

יצוין כי מאז האירוע שארע לפני כשבועיים, הורחקו בני משפחתו של השוטר מאזור הקריות ואשתו וילדיו שוהית בדירת מסתור במרכז הארץ. על השוטר הוגברה האבטחה מחשש לפגיעה בחייו.

במהלך הדיון אמרה נציגת מח"ש, כי החקירה מבחינתם הסתיימה והתיק הועבר לפרקליטות. העבירה המיוחסת לקצין היא המתה בקלות דעת. במהלך הדיון, הסב סנגורו של השוטר, עו"ד יאיר נדשי, את תשומת לב השופטת, שלא קיימת עבירת הריגה נוספת ומכאן סעיף המתה בקלות דעת.

בבקשתם אל בית המשפט, ביקשו נציגי מח"ש לאסור על השוטר כניסה לכל תחנות המשטרה למשך 45 יום. השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב, הסכימה לשחרורו בערבות של השוטר וביטלה את תנאי איסור כניסה לתחנות משטרה, על השוטר ייאסר להיכנס רק לתחנת משטרת זבולון.

סלומון טקה נהרג לפני כשבועיים מירי בגן בית העם בקרית חיים, מה שהצית את מחאת האתיופים באותו השבוע. בטקס זיכרון שהתקיים לזכרו של טקה, בתום ימי השבעה, אמר אביו וורקה טקה, כי המשפחה לא סומכת על הרשויות שחוקרות את המקרה. "איבדנו אמון במח"ש, התשובות כתובות על הקיר, השוטר ייצא זכאי, התוצאה ברורה וכואבת, הוא לא יקבל עונש, הוא לא יעמוד לדין", אמר טקה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *