השליחה

סיון אבישג מקרית אתא הקימה את "ה' הפקות", שפועלת למען משפחות מעוטות יכולת ומפעילה מלאכים בכל מיני ערוצים. שם העמותה, אם תהיתם "ה' הפקות"

אחרי שנים של פעילות התנדבותית, החליטה סיון אבישג מקרית אתא להקים עמותה שלה, שתעניק שירותים לאנשים שהמזל פחות שפר עליהם והשם שבחרה לעמותה, הוא:"ה' הפקות".

אבישג (36) שעובדת כרכזת קהילה ברמת ישי, מנהלת במקביל קבוצת ווטאסאפ פעילה, הנקראת "עבודת צנרת", לה שליחים מכל הארץ, או כמו שאבישג מכנה אותם "מלאכי הצלחה שעושים חסד בנתינה שקטה".
במשך 15 שנים היא עבדה בפנימיית נוער כמדריכה ואת הפעילות החברתית החלה ממש במקרה. "כשעבדתי בפנימייה לא ידעתי שיש עולם בחוץ", היא מספרת, "אחת מהפעילויות שעשיתי עם התלמידים, היה חידוש של בית כנסת, אך בעצם כל עשיית החסד הזו התחילה אצל מני אסייג, שיש לו קבוצת חסד. באחת הקבוצות הוא כתב שמשפחה מעכו זקוקה לסיוע במזון, כי אב המשפחה מאכיל את הילדים בכפית סוכר, גייסתי את כל המשפחה שלי וסייענו להם".

נתינה שקטה. סיון אבישג
(צילום: עצמי)

לדבריה, במשך חצי שנה היא הייתה חלק מקבוצה זו, עד שהחליטה להקים קבוצה משל עצמה, היא המשיכה להיות מחוברת לאנשים מהקבוצה בה הייתה, "בכל הפעילות, חשוב לי לדייק במה שאני עושה והכל יוצא ממני, אני מעורבת בכל פעילות שמתקיימת".
בגלל המעורבות האינטנסיבית שלה בכל פעילות העמותה, היא ישנה מעט שעות בלילה. "הימים האחרונים מאתגרים בעיקר, בגלל הפעילות הענפה לקראת החזרה ללימודים. אני מקיימת הרבה שיחות טלפון על מנת להתאים לכל ילד את החיבור והמלאך המתאים לו, להבין מה הצרכים של כל ילד ולעשות את החיבור הנכון".
העמותה פועלת בכמה צינורות כפי שקוראת להם אבישג, מסיוע למשפחות, ארגון אירועים משמחים, העצמה לילדים ונשים ואף באירועים פחות משמחים, כמו ימי אבל.
"אמנם אני מנהלת את הפעילות, אבל חברים מדהימים מלווים אותי ולזכותם הצלחתי לפתוח את הפעילות כעמותה, בזכותם אנחנו זוכים להרחיב. חשוב לי לתת משמעות עמוקה לעשייה". היא אומרת.  

מעורבת בכל פעילות. אבישג וחלק מהמלאכים
(צילום: עצמי)

בעמותה קיימים ארבעה ערוצים, בכל אחד מהם קיבל שם המתאים לו, על פי אופי הנתינה בו. "הערוץ הראשון נקרא ברכת דוד והוא כולל סיוע מיידי למשפחות, ארגון סלי מזון למשפחות, ביגוד חם לחורף ועוד. המתנדבים בערוץ זה נקראים מלאכי הצלחה והכל קורה באנונימיות, גם מצד התורם וגם מצד הנתרמים. חשוב לנו לשמור על כבוד המשפחה בצורה שקטה ולא מביכה", היא מסבירה, "המלאך שדואג לסל מזון למשל, יכול להשאיר את המצרכים מחוץ לבית, או לרכוש תווים ולהעביר למשפחה, אם רוכשים ציוד לתחילת שנה או ביגוד, המלאך מעביר ישירות להורים שנותנים לילד, כאילו שהם קנו, כדי לא לתת לילד הרגשה של נזקק, שלא תיצרב עבורו חוויה של אחד כזה. לכל אדם יש תקופות קשות בחיים ומגיע לכולם, גם בתקופה הזו, ליהנות מהחיים".

ערוץ להגשמת חלומות

צינור נוסף הקיים בעמותת 'ה' הפקות' הוא צינור השמחה. "זה גם ערוץ העצמה, ברגע שאנחנו נותנים לאדם רגע של שמחה שהיא שלו, אנחנו נותנים לו כוח להתמודד עם האתגרים בחייו ובכך מעצימים אותו", אומרת אבישג.

הערוץ כולל ארגון בר ובת מצווה, בריתות, אימוץ מקלט לנשים שיצאו ממעגל האלימות ועוד. "השמחה מביאה איתה כוח, אני משתדלת לשמור על שפה שמעצימה ולא מצמצת את האדם. ערוץ נוסף הוא ערוץ זיכוי הרבים והכרת הטוב. הערוץ הזה הוא הכרת הטוב בעצמנו וחיבורים בכל מה שקשור ליהדות".

הכל ממותג מכבי חיפה. תרומה של אחד המלאכים
(צילום: עצמי)

אבישג מספרת על אישה עם אהבה לעולם האפייה, אותה הפכה העמותה למלאך האפייה ובכך, הם מסייעים לה להתפרנס. במקביל, העמותה עזרה לה להקים עסק וכשהיא מכינה עוגות לפרויקט, הם מפרסמים ומתייגים אותה ובכך מסייעים לפרנסתה.

ערוץ אחרון ומשמעותי לא פחות מהאחרים הוא ערוץ ברכת שמעון מאיר, המטפל בכל הקשור לרגעים האחרונים של אדם, שבעה, אזכרה, מצבה ועוד. בנוסף לערוצי העזרה, יש ערוץ להגשמת חלומות לילדים.

"סייענו לילדה שמתניידת בכיסא גלגלים לעבור לכיסא גלגלים ממונע, ילד בעל מוגבלות שכלית שאוהב כדורגל, לקחנו אותו ליום כיף בקבוצת כדורגל ועל הדשא היה לו חיבור נדיר עם אחד השחקנים. ילד שהיה מאושפז בבית חולים, לאחר אשפוז ממושך ופציעה קשה נעמד על הרגליים וחלם להיות טייס, אז חיברנו אותו עם מלאך טייס שעשה לו יום כיף טיסה בשמי הארץ", מספרת אבישג בהתרגשות גדולה, "חשוב לנו שכל החיבורים יהיו בעילום שם, בלי להביך את המלאכים והילדים".
רק השבוע דאגה העמותה לילד, אוהד קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, שחובר לאוהד של הקבוצה, מלאך שדאג לו לילקוט ולכל הציוד שצריך לבית הספר, הכל ממותג לפי מכבי חיפה. "זו המהות והתפקיד שהקדוש ברוך הוא נתן לי, כדי להיטיב עם העם שלו וזה משהו שאני חייבת להמשיך בו, זה הכוח שקיבלתי, וזה התפקיד שלי בעולם הזה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

6 תגובות

 1. חביב חן

  גאה להיות חלק נכבד מהשם הפקות ואיך התחברתי מזה שתרמתי מהעסק שלי לאחד האירועי מצווה שלה ומהר מאוד הפכתי להיות חלק והכרתי את סיון שהפכה לחברה מעבר לפעילות בעמותה.

  • סיון אבישג

   זכינו בך
   תודה על שהיית שם כדי להוביל לפתיחת העמותה כדי שנזכה להצליח לסייע הרבה יותר ובצורה מסודרת יותר בע"ה.
   רק ביחד נצליח !!!!

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מלאכית בדמות אדם אשה נפלאה ישר כח

 3. סיוון מלאכית אמת. תבורכי בשפע אהבה ושמחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *