פורסמו שמות ההרוגות בתאונה הקטלנית בצומת בן שמן

מחר בבוקר (א') יגיעו צוותים של פסיכולוגים לחטיבת הביניים רודמן, שם למדה ענת רוזנברג בת ה-12 שנהרגה בתאונה הקטלנית, עם אמה אירנה דובינסקי. ראש העירייה הבטיח כי העירייה תתגייס לעזור

לפני שעה קלה התברר כי ההרוגות מתאונת הדרכים הקטלנית שארעה בצומת בן שמן, בכביש 6, הן אם ובתה, תושבות קרית ים אירנה דובינסקי וענת רוזנברג (12). על פי עדויות, ברכב בו שהו האם בהריון מתקדם ובן זוגה, יחד עם בתה בת ה-12 ובת נוספת בת 7. מסיבה לא ברורה סטה רכבם לכיוון המעקה, הסתחרר על הכביש ורכב מסחרי שנסע לכיוון צפון פגע בו בצדו הימני. האם ובתה שישבו בצד הימני נפגעו אנושות.

רק בת 12. רוזנברג
צילום: עצמי

כל הפצועים הועברו על ידי אמבולנסים של מד"א לטיפול רפואי בבית החולים בלינסון. כשהובאה האמא בשבוע ה-32 אל בית החולים, ביצע הצוות הרפואי ניתוח קיסרי והצליח לחלץ את התינוק במצב מוות קליני, אך כעת מצבו אנוש. לאחר שילדו את התינוק, קבעו הרופאים את מות האם. בתה נפטרה בבית החולים. מצבה של הילדה השנייה מוגדר קל והיא מאושפזת בבית החולים תל השומר. מצבם של ששת נוסעי הרכב המסחרי, ביניהם שלושה ילדים, מוגדר קל עד בינוני.

עם היודע כי ההרוגות הן מקרית ים, הודיע העירייה, כי בתיאום עם משרד החינוך במחוז חיפה, יפתחו מחר את חטיבת הביניים שבה למדה הנערה ותפעיל צוותים של פסיכולוגים, שיפגשו עם חבריה של ההרוגה לספסל הלימודים. במקביל נערכים באגף הרווחה כדי לסייע למשפחה בסידורי ההלוויות. ראש העיריה דוד אבן צור ביקש להביע את תנחומיו והבטיח לבני המשפחה כי העירייה תתגייס לעזרתה ככל יכולתה.

העירייה תעשה כל ביכולתה. אבן צור
צילום: עיריית קרית ים

מנהלת חטיבת רודמן שרה שייקר, כתבה הערב להורי הילדים בחטיבה בעקבות האסון שפקד את בית הספר: "לצערנו הרב קיבלנו היום בשורה מרה וכואבת על מותה של תלמידתנו בתאונת דרכים קטלנית. גם אימה נהרגה בתאונה ואחותה הקטנה ואביה מאושפזים כעת בבית החולים. כולנו מרגישים צער ועצב עמוק נוכח האסון הכבד. נוכח האירוע הקשה, בית הספר ייפתח מחר ובשעה עשר תלמידים יוכלו להגיע לבית הספר לשיח עם הצוות החינוכי ופסיכולוגים. יתכן וילדיכם כבר קיבלו את הבשורה הקשה בשעה זו ומביעים רגשות של עצב וצער. חשוב לאפשר להם את השיח ובעיקר למצוא יחדיו את כוחות ההתמודדות שלהם. חשוב לחזק את תחושת המסוגלות בהתמודדות עם האירוע".
שייקר צירפה להורים קווים מנחים לשיח ההורים עם ילדיהם על המקרה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *