"התכוון לחזור להשתקע בישראל אחרי המסיבה במקסיקו"

המשפחה ביקשה והחברים נרתמו לעזור ובתוך חמש שעות גויס הכסף להטסת גופתו של הדי ג'יי החיפאי רונן דהן, שנרצח במהלך מסיבה במקסיקו. הלוויה תתקיים לקראת סוף השבוע

רונן דהן (45) מחיפה היה בין חלוצי מוזיקת הטראנס בחיפה, אבל הצליח בעיקר בחו"ל. חברו אבי לוי מגלה כעת, כי דהן, שהתגורר בחו"ל בשנים האחרונות, שינה את מועד טיסתו והתכוון להגיע לישראל. בהמשך השבוע תוטס גופתו לישראל.

רונן דהן ז"ל
צילום באדיבות המשפחה

לפי דיווחים בכלי תקשורת במקסיקו, דהן, נרצח ביריות במועדון ריקודים בטיירה בלנקה, במחוז סאן לואיס פוטוסי שבמרכז המדינה. בשעל פי הדיווחים, בשעה מוקדמת בשבת בבוקר, פרצו אנשים חמושים למועדון ומסיבה לא ברורה פתחו באש לעבר משתתפי המסיבה. דהן נהרג כתוצאה מהיריות.

"רונן היה בין הבחורים הראשונים שעשו טראנס בחיפה", סיפרה השבוע חברת ילדות, "הוא עבד בארצנו הקטנטונת, שם התעסק עם קסטות עדיין, ממש אהב מוזיקה. הוא לא הצליח בארץ, אבל הצליח מאוד בחו"ל, לא העריכו אותו בארץ, אבל בדרום אמריקה הצליח חבל על הזמן".

דהן נולד וגדל בשכונת מחנה דוד בחיפה, יש לו אחות נוספת שמתגוררת בארה"ב. אמו ז'נט מתגוררת עדיין במחנה דוד, אביו נפטר לפני מספר שנים. במשך שנים דהן התגורר בחו"ל, הוא נישא לשוודית, אך התגרש ממנה ויש לו שני ילדים שחיים בשוודיה.

אתמול יצאה המשפחה בקריאה לעזרה במימון הוצאות הבאת גופתו של דהן, ממקסיקו לישראל. "לצערנו אין כעת באפשרות המשפחה לממן את כל ההוצאות, ולנסות להשיג מימון סיוע מגופים שונים לוקח זמן. אנחנו לעולם לא עוזבים חבר בשעת צרה", פורסם ברשתות החברתיות.

רונן דהן ז"ל ואבי לוי במסיבה בברזיל
צילום: עצמי

"עשינו הכל כדי לעזור בהבאת הגופה שלו לישראל", סיפר היום חברו הקרוב די ג'יי אבי לוי. "פתחנו פייפל, ביט, חשבון והצלחנו לגייס 50 אלף שקלים בחמש שעות. אף אחד מהמדינה לא עוזר לא קונסול, אף אחד, אבל התרומות לא מפסיקות".

לוי הכיר את דהן בגיל 15, מתוך המוזיקה שחיברה ביניהם ויצרה חברות אמיצה שנמשכה עשרות שנים. "הכרנו דרך המוזיקה והפכנו לחברים ממש טובים", אמר לוי היום.

"רונן היה רוק סטאר, היה לו לב חבל על הזמן, עזר לכולם. במוזיקה, אי אפשר היה לעצור אותו, הוא רצה להופיע ולכבוש את כל העולם. ממש אהב מוזיקה, הוא הגיע למקסיקו, למקום מפחיד כמו שרואים בסרטים, אבל העיקר בשבילו היה לנגן ולהופיע. הוא היה בישראל לפני כמה חודשים וכל פעם שבא לכאן, הוא ניסה לתקלט אבל לא הצליח להתפרסם. כמי שהופיע, גם איתו, בהופעות בכל העולם, אני יכול להגיד שהסצנה הזו הרבה יותר קשה בארץ, יותר קל להצליח בעולם מאשר בישראל, וזה מה שקרה גם לרונן".

לוי מספר שדהן היה מאוד קרוב לאמו, וכל פעם לפני שהיה עולה על הבמה, היה מצלצל או כותב לה. "לפני שהתחיל לתקלט במסיבה, הוא כתב לאמא שלו שזו המסיבה האחרונה שלו בחו"ל, שהוא מגיע לארץ ורוצה להשתקע. אפילו לא ידענו שהוא שינה את הטיסה שלו ממקסיקו לישראל ועכשיו הוא מגיע בדרך אחרת".

לאחר שגויס הכסף להטסת גופתו של דהן לישראל, כרגע הרב של בית חב"ד במקסיקו, אחראי לכל הסידורים לפני הטיסה וגופתו של דהן תגיע מחר או מחרתיים והוא יקבר בחיפה.

"אני חושב שאמא שלו עדיין בהלם", אומר לוי, "היא עדיין לא קולטת מה קורה, כי הם היו בקשר ממש טוב, קשר שקשה אפילו להסביר, היה מדבר איתה כל הזמן. זה לא נתפס".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

הפתרונות הדיגיטליים שישדרגו לכם את היום־יום

בני האדם המציאו לאורך ההיסטוריה אין־ספור המצאות מדהימות שכל מטרתן הייתה לשפר את איכות חיינו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *