"התשובה הזו מוכיחה התנערות מוחלטת"

למרות שראשי רשויות אחרים אימצו את הצהרת שר הפנים והחלו להקים ועדות פיקוח עירוניות על הגנים הפרטיים, בתשובה לשאילתה שהגישה חברת המועצה הילה לאופר, השיבה ראש עיריית חיפה, שתפעל כשתתקבל החלטה של המדינה

בישיבת המועצה שתתקיים היום (שלישי) במועצת העיר חיפה, ידונו בשאילתה שהגישה חברת המועצה הילה לאופר, בנוגע לפיקוח על הגנים הפרטיים. לתשובת ראש העירייה, עינת קליש רותם, שהתקבלה היום, לאופר לא ציפתה.

רשות מנותקת וחסרת חמלה. הילה לאופר
צילום: דורון גולן

לאופר הגישה שאילתה, בה היא מעדכנת, כי שר הפנים אריה דרעי, הפיץ מכתב לכלל הרשויות המקומיות, בו הוא מצהיר שיתמוך בכל מהלך ויוזמה שתינקט על ידי הרשויות המקומיות לטובת ביטחונם של הפעוטות שלנו. במקביל להגשת השאילתה, נפגשה עם מספר רב של ראשי רשויות, שהחלו לפעול בנושא, באופן עצמאי.

"ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי החליט כי הוא לוקח את הנושא לידיו ומקים ועדה לשיפור מוגנות לגילאי לידה עד גיל שלוש", כתבה לאופר בשאילתה. "נפגשנו ושמעתי ממנו מהו חזונו ואי בכוונתו לייצר ביטחון לפעוטות במסגרות הפרטיות, לדוגמא, תמריצים למסגרות שיעמדו בקריטריונים כמו התקנת מצלמות, מתקנים תקינים, תזונה איכותית ואיכות כוח האדם. בנוסף, תממן הרשות קורסים שונים, העשרה חינוכית ועוד".

תשפטו בעצמכם. תשובת ראש העירייה
צילום: עצמי

מאז הגשת השאילתה נפגשה לאופר עם עוד ועוד ראשי רשויות, שהחליטו לקחת את התמריץ של דרעי בשתי ידיים ולהקים מסגרות מפקחות לגנים הפרטיים. למרות זאת, התשובה שהתקבלה הבוקר מקליש, מעידה, שבעיריית חיפה אין כל כוונה להקים כל מסגרת מקורית ועצמאית שתפקח על הגנים. "נושא פיקוח הרשויות על הגיל הרשויות על הגיל הרך לילדים מגיל שלושה חודשים ועד גיל שלוש שנים, נמצא אלה בדיון הרמת המדינה. לכשתתקבל החלטה ברמה הארצית, אנו נפעל במיידי כדי ליישמה בעיר", השיבה קליש ללאופר.

"צר לי שזו תשובתה של ראש העיר שלנו", אמרה לאופר לפני זמן קצר. "במקום שבו נכשלה המדינה וממשיכה להיכשל, כשמתגלה לנו שבסך הכל משרד העבודה והרווחה הוציאו הנחיה, כי על פעוטון שמונה מעל לשבעה ילדים, מחויב באישור להפעלה ואפילו לזה הם עדיין לא ערוכים. הייתה תקווה וציפייה שהשלטון יאמץ ויחליט שהוא לוקח אליו את האחריות על שלום ילדינו. התשובה הזו מוכיחה התנערות מוחלטת. רשויות רבות כבר החליטו כי לא מחכות להחלטות מדינה ופועלות לבד למען בטחון ילדינו אבל עיריית חיפה כנראה חושבת שזה לא חשוב מספיק. עצוב ומביש שכך מתנהלת רשות, מנותקת וחסרת כל חמלה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *