ויכוח פוליטי הוביל בני זוג לבית המשפט לענייני משפחה

לבית המשפט לענייני משפחה הוגשה תביעת גירושין של אישה שטוענת שבעלה החליט לנשל אותה מהכסף המשפחתי בגלל מחלוקת פוליטית ביניהם.

בני הזוג, באמצע שונות החמישים לחייהם צברו יחד הון מכובד משני בתי עסק גדולים שהקימו למכירת מזון בסיטונות. עכשיו הם מתעמתים על חלוקת הרכוש בבית משפט למשפחה. הרקע הרשמי: סכסוך כספי, אבל המחלוקת האמתית היא פוליטית.

האישה, באמצעות עו"ד שרין סולן, טוענת כי בעלה החליט לנקום בה ולנשל אותה מכל הרכוש, כי במשך שנים היא תומכת בכל מה שלא נקרא ביבי. לדבריה, לשיא הגיעו הדברים עם החשיפות בחדשות בטלוויזיה בשנה האחרונה של גיא פלג, כתב המשפטי של החדשות ועמיתו הפרשן אמנון אברמוביץ.  "כל פעם שהייתי שומעת אותם, הייתי אומרת לבעלי הם ממש נסיכים, שמחפשים לעקור את השחיתות במדינה", סיפרה לעורכת הדין. האישה הוסיפה עוד כי "לא רק שהוא לא קיבל את דעתי הוא דאג ללעוג לי בחברת אנשים על היותי שמאלנית".

הבעל לעומתה טוען כי אין קשר לדעותיה הפוליטיות של אשתו נגד ראש הממשלה. "אני בכלל לא ביבי. הכל קשור לכסף. היא מנהלת את העסקים שלנו בפזרנות ולפני ארבע שנים היינו קרובים לפשיטת רגל ועדיין רובצים עלינו חובות".

עו"ד סולן טוענת כי אם נכונה טענת הבעל שהעסק רק מתאושש ואין בקופתו מיליונים, שיוותר על חלקו והאישה תישא בכל החובות. "ואם לא, שיחלוק את מחצית הרכוש. מדובר אחרי קיזוז החובות, ברכוש וכסף בשווי של 25 מיליון שקלים, בין היתר שלוש דירות שבבעלותם, מכוניות  ושני בתי עסק גדולים, לצד קופות ומזומנים בבנקים". בית המשפט לענייני משפחה שלח את בני הזוג לגישור וביקש להתעלם מהמחלוקת הפוליטית ביניהם, במטרה להגיע להסדר על חלוקת הרכוש.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרמי או בית המשפט לענייני משפחה

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה

האם יש שוני בין הערכאות בבדיני גירושין בין בית הדין לענייני משפחה לבין בית הדין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *