וצרכת בחגיך – מדריך לצרכנות חכמה לקראת החגים ( בשיתוף לאומי )

זה קורה לכולנו כשהחגים מגיעים – אנחנו יוצאים למסעות שופינג (פיזיים או דיגיטליים), רוכשים כלים כי צריך לבשל, חפצי נוי כי צריך לארח, מחדשים סט צלחות, קונים בגדים לחג לכל המשפחה –  יש סיבה למסיבת השופינג. עם זאת, כדי שלא תמצאו את עצמכם בסוף החודש המומים משורת החיוב באשראי, אספנו עבורכם כמה טיפים לחיסכון בחגים.

תכנון נכון מראש

החגים תמיד מרגישים כמו רכבת הרים אחת גדולה – ניקיונות, הכנות לחג, בישולים, אורחים, מתנות, בילויים עם הילדים, וגם כמה ימי עבודה בין לבין. דווקא בתקופות עמוסות ומרובות באירועים, תכנון מוקדם הוא הטיפ הכי טוב להתנהלות נכונה וחסכונית, אך גם כזו שתשאיר את כולם מרוצים ושמחים בחגים. חשבו מראש על כל ההוצאות וחלקו אותן לקטגוריות – ניקיון, אירוח, ארוחות חג, בילויים, מתנות. לאחר מכן, כדאי לעבור על כלל ההוצאות ולבדוק איפה ובמה ניתן לחסוך. האם יש הטבות מסוימות שיהפכו בילוי עם הילדים לזול יותר? מבצעי 1+1 שיסגרו לכם פינה עם מתנות למשפחה? מלון או חבילת נופש שתחסוך לכם הוצאות על אירוח בבית ותהפוך את החגים לבילוי עבור הילדים?

במקום בו אין הנחות או הטבות, אפשר להתחיל לתעדף ולבדוק איזו הוצאה באמת הכרחית ומה אפשר לדחות לחג הבא. מן הסתם, יהיו גם הוצאות בלתי צפויות לאורך החודש, ועל כן כדאי לקחת גם את זה בחשבון ולהשאיר עוד מעט כסף בצד למקרה הצורך. ככל שתהיו יותר מתוכננים, תהיה פחות סבירות להפתעה לא נעימה בסוף החודש.

לא להתפתות לתשלומים

אחד המנגנונים הכי אפקטיביים של חברות האשראי הוא האפשרות לחלק את ההוצאות לתשלומים. מדובר בסך הכול ברעיון טוב ומועיל, אך שימוש מוגזם בו, בייחוד בחודשים בהם ההוצאה היא גם ככה גבוהה מהממוצע, יכול לגרום לכם לסחוב את החודש הקשה הזה במשך תקופה ארוכה. באופן כללי, מומלץ להשתמש באופציית התשלומים בדברים שאכן משולמים עבור שנה שלמה כמו ביטוח רכב, ארנונה או אפילו הוצאות חד שנתיות כמו חופשות משפחתיות. כאשר הדבר מגיע להוצאות שוטפות, מומלץ להעדיף את החיוב המיידי או בסוף החודש על מנת לדעת איפה אתם עומדים כלכלית.

העדפה של פעילויות ובילויים זולים

אחד מגורמי ההוצאה המשמעותיים ביותר בחגים הוא כמובן בילויים ותעסוקה לילדים. אחרי חודשיים של חופש גדול מגיע חופש נוסף, סף הריגוש כבר עלה גבוה לשמיים ונראה שכבר אין עוד פעילויות מעניינות. במקרים האלו, במקום לחפש בילויים יקרים, נסו למצוא דווקא רעיונות מקוריים וזולים כמו פיקניק בים או בילוי בחיק הטבע. בנוסף, אפשר גם להאציל את הסמכויות ולתת לילדים הבוגרים יותר לארגן פעילות עבור אחיהם הצעירים. כך, גם תחסכו בכסף, גם תתרמו לגיבוש המשפחתי, תפתחו תחושת אחריות אצל האחים הבוגרים, ובעיקר תפנו לעצמכם מעט זמן למנוחה בין הניקיונות וההכנות לחג.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *