זהירות, חג לפניך!

במד"א ערוכים לקראת חג השבועות הגדוש במטיילים רבים בכל רחבי הארץ וקוראים לציבור להישמע להנחיות הזהירות

לקראת חג שבועות שיחול במוצאי השבת, במד"א ערוכים לאבטח רפואית את רבבות הישראלים אשר צפויים לצאת לטייל ולפקוד את אתרי הבילוי והנופש ברחבי הארץ. בנוסף, כידוע, בחג השבועות נהוג לאכול מוצרי חלב. במד"א מזכירים לכל מי שאובחן כרגיש ללקטוז להישמר ולהימנע מאכילת מוצרי חלב. בנוסף, מי שסובל מאלרגיה לחלב ומוצריו, צריך להצטייד במזרק אפיפן לטיפול בהתקפי אלרגיה מסכני חיים (על פי הנחיות הרופא המטפל).

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במהלך חג השבועות יעמדו כוחות מד"א ברחבי הארץ בהערכות מיוחדת, על מנת להעניק מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל אירוע שעלול להתרחש. כדי שנעבור את החג בשמחה וללא אירועים טרגיים, אני קורא לציבור להישמע להנחיות הזהירות, להקפיד על בטיחות הילדים ולהזעיק בכל צורך רפואי את כוחות מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון 'מד"א שלי'. חשוב לגלות ערנות וזהירות. אנו במגן דוד אדום מאחלים לכל עם ישראל חג שבועות שמח".

רגישות ללקטוז
רגישות ללקטוז (צילום: מד"א)

מדריך מד"א לחג השבועות

חג השבועות הוא חג החלב ועלול להיות מסוכן לאלרגיים לחלב ומוצריו ולרגישים ללקטוז:

לאנשים שאובחנו על ידי רופא כאלרגיים לחלב, מומלץ לשאת בכל עת מזרק אפיפן. עם זיהוי החשיפה לאלרגן, יש להתקשר מיד למוקד מד"א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון "מד"א שלי", שיכול לסייע באיתור מיקומכם המדויק.

מנהגי החג מהנים אך יכולים להיות מסוכנים:

אחד המשחקים האהובים על ילדים בחג שבועות הוא השלכת שקיות מלאות במים אל עבר הולכי רגל ומכוניות נוסעות. חוסר ערנות בכביש, לצד תגובת בהלה מידית לשקית המים שהושלכה על שמשת המכונית, עלולים לגרום לנהג לאבד את השליטה במכונית, ולתאונת דרכים. בשנים האחרונות הוזעקו צוותי מגן דוד אדום לטפל בנהגים והולכי רגל שנפגעו כתוצאה מאירועי השלכת שקיות מים "תמימות" על שמשת המכונית.

סכנת התייבשות במהלך טיולים בחג:

למענכם בכל מקום. כונני מד"א בכינרת
צילום: דוברות מד"א

מזג אוויר חם, עלול לסכן חיי אדם, לרבות תינוקות, ילדים וקשישים. יש פעולות רבות שניתן לנקוט על מנת להימנע מהתייבשויות, מכות חום ושאר פגעי מזג האוויר: הקפידו על שתיה מרובה, של נוזלים והתאימו את הבגדים למזג האוויר ושעות הפעילות. הקפדה על מנוחה במקום מוצל וקריר ולשוהים בחוץ ממומלץ לחבוש כובע ולהשתמש באמצעי הגנה מהשמש.

חשוב לדעת: אם מופיעים סימני התייבשות, הכוללים סחרחורות, חולשה, או בחילות, יש להפסיק כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר, ולהרבות בשתייה אף מעבר לתחושת הצימאון.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *