עיריית חיפה: קייטנות החינוך המיוחד יפעלו

כשבועיים לפני תום שנת הלימודים, קיבלו היום הורי החינוך המיוחד בחיפה הודעה ממנהלת בית מיח"א, שהודיעה כי קייטנות הקיץ מבוטלות, מכיוון שאין כסף לשלם לסייעות

שבועיים לסיום שנת הלימודים ונושא הקייטנות בחיפה לא יורד מהפרק, הפעם, תורם של ילדי החינוך המיוחד. עשרות הורים של ילדים בחינוך קיבלו הודעה על כך שהקייטנות מבוטלות, כיון שאין כסף לשלם לסייעות. את ההודעה שלחה מנהלת מיח"א, עמותה ללא כוונת רווח לטיפול ושיקום תינוקות וילדים שאובחנה אצלם לקות בשמיעה, דפנה זמיר.

לא יהיו קייטנות. בית מיח"א חיפה
צילום: עצמי

"לאחרונה עולה בעיה בהעסקת סייעות במהלך חופשת הקיץ", כתבה היום בבוקר זמיר להורים." לאחר ניסיונות רבים להגיע להסדר, לא נראה פתרון באופק, לפיכך, אני נאלצת להודיע לכם, כי ללא סייעות, לא תתאפשר הפעלת קייטנה".

ההורים שקיבלו את ההודעה הבוקר, ניצבים חסרי אונים מול ההודעה, בעיקר לנוכח העובדה שחיפוש מסגרת אחרת כמעט ובלתי אפשרי. "היום בשעה עשר בבוקר, קיבלנו הודעה מהגן שלא תתקיים השנה קייטנה בגן, מאחר וישנה בעיה בהעסקת סייעות במהלך חופשת הקיץ, מאחר והפסיקו את התשלום לסייעות על הקייטנות, ללא הודעה מוקדמת", אמרה לימור לוי אמא לילד בחינוך המיוחד. "נותרתי המומה. הבן שלי לקוי שמיעה והוא לא יכול להיות במסגרת אחרת מלבד המסגרת שלו, בגלל שהוא דובר שפת סימנים. אני לא יכולה לשים אותו בגן או קייטנה אחרת. מודיעים לנו שבועיים לפני סוף הלימודים, אנחנו בשוק. מדובר על ילדים עם צרכים מיוחדים בכל העיר חיפה, מדובר ממש בדיני נפשות, מעבר לזה שזה זכות חוקית של החינוך המיוחד. אלו ילדים שקשה למצוא להם מסגרת אחרת, על אחת כמה וכמה שבועיים לפני תחילת החופש הגדול ומסגרת בחודשים האלו היא ממש הכרחית לחיי משפחה תקינים ולעבודה של ההורים. מה שהעירייה עושה, זה לא פחות ממחדל. אנו ממש אובדי עצות, אני בחודשים המתקדמים להריון ונותרתי עם פנצ'ר ענק בחסות העירייה. איפה התושבים כאן, מישהו חושב עלינו? מה קורה פה?".

מעיריית חיפה טרם נמסר בתגובה: "עיריית חיפה פועלת על מנת לאפשר לכל ילדי העיר ליהנות מקייטנות הקיץ. קייטנות גני פלורה וגני מיח"א יפעלו בתקופת הקיץ עם סייעות החינוך המיוחד והילדים יזכו למענה מקצועי וחם".

לא היו שיחות עם ההורים

ובנושא אחר של הקייטנות, לאחר שבישיבת המועצה האחרונה שדנה בנושא הקייטנות בחיפה, התעוררה סערה גדולה בעקבות קריאות של הורים, הובטח לתושבים שראש העירייה עינת קליש, יחד עם מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני, יפגשו עם ההורים.

ביזיון. שני קפון רוט
צילום: עצמי

מיד לאחר הישיבה כתבה קליש בפייסבוק, להורים: "כשתרצו להבין ולדבר, אנחנו כאן כדי להקשיב ולתת מענה. כתבו לנו ונזמין אתכם אלינו לשיחה". בפועל, לא קרה כלום.

"שיחה עם ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, כפי שהובטח לא קיבלנו וזה רק מראה על חוסר רצינות וזלזול", אמרה השבוע אחת מנציגות ההורים במאבק הקייטנות בחיפה שני קפון רוט. "מאז מקרה הקייטנות לא קיבלנו שום פנייה מהעירייה למטרת השיחה שהובטחה. היה איסוף של פרטים ליצירת קשר, מחוץ לישיבת מועצה, אבל שום דבר לא קרה. ביזיון. אוסיף ואגיד שהרצון שבא מהעירייה לשבת איתנו, היה בשביל לסתום לנו את הפה. אנו רגילים שמילים לחוד ומעשים לחוד, זה רק מראה לנו על ההתנהלות הלא ראויה של העירייה, שכל פעם פוגעת יותר ויותר עמוק בכיס שלנו".

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *