זוכרים את חללי הלח"י

בקרית אתא נערך טקס האזכרה ל-44 חללי הלח"י שהשתתפו בפעולה שנועדה לפגוע בבתי המלאכה של הרכבת של המנדט הבריטי. הפעולההשיגה את יעדיה בהצלחה רבה, אך 11 מהלוחמים בפעולה עצמה ו-23 לוחמים ולוחמות נתפסו על ידי הבריטים. שניים מהם נפלו מאוחר יותר בפריצה מכלא עכו.

הטקס נערך במעמד שר החוץ, ח"כ ישראל כץ, ח"כ אריאל קלנר וראש העירייה, יעקב פרץ. עוד השתתפו יו"ר העמותה להנצחת מורשת לח"י, יאיר שטרן , חברי מועצת העיר ומשפחת לוחמי לח"י. הטקס כלל הדלקת משואות על ידי לוחמי הלח"י לשעבר, תושבי העיר ובני משפחותיהם, קריאת יזכור עבור הנופלים והנחת זרים ע"י נציגי הממשלה, העירייה, משרד הביטחון, צה"ל, העמותה להנצחת מורשת לח"י ובני הנוער.

פרץ בירך את משפחות הלוחמים ואמר בנאומו כי: "לפני 73 שנה, יצאו גיבורי לח"י לפעולה שנועדה לפגוע בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית , פעולה אשר גבתה , כאן במקום זה, מחיר נורא, אולם הותירה חותם לנחישות והקרבה יהודית לעד". בנאומו התייחס ראש העיר לחשיבות מפעל ההנצחה וציין כי: "בחלוף השנים הולך ופוחת הדור ועימו גם זיכרון הגבורה. מחובתנו  להעלות על נס את פועלם של גיבורי העם ובה בעת לפעול לחיזוקה של מדינת ישראל. חוסננו ואחדותנו הם מפעל ההנצחה האמיתי לזכר הנופלים. שמם של הנופלים אמנם חקוק על אבן אך רוחם מפעמת בקרבנו ונותנת לנו את האפשרות ליצור את אשר חלמו עליו".

שר החוץ, ח"כ ישראל כץ שיבח את ראש העיר על קיום המסורת מדי שנה במטרה להנחיל לדור הבא את המערכה לחירות ישראל. בנאומו אמר כי:" אירוע זה הינו אחד משרשרת הישגים מרשימים ומשמעותיים למען הנצחת מורשתם של לוחמי לח"י. מופת הגבורה ועוז הרוח של לוחמי חירות ישראל, הם אבני היסוד של מדינת ישראל וחובתנו המוסרית היא לזכור את פועלם, למעננו ולמען הדורות הבאים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *